Yerli Ödeme Aracı Papara'nın Android Uygulaması Google Play'den Kaldırıldı

Yerli Ödeme Aracı Papara'nın Android Uygulaması Google Play'den Kaldırıldı


Türkiye'nin son zamanlardaki en popüler finans araçlarından bir tanesi olan Papara'da enteresan bir olay yaşanıyor. Kullanıcılardan gelen bildirimlere göre birkaç gündür para aktarma işlemlerinde çeşitli meseleler yaşanırken, şimdi Papara'nın mobil uygulaması ortadan kayboldu. iOS kullanıcılarının App Store üzerinden indirebildikleri Papara'ya Google Play Store üzerinden erişilemez oldu.
Papara'ya ait mobil uygulamanın Google Play Store'dan neden kaldırıldığı bilinmiyor. Ayrı olarak şirket de bu konuyla alakalı resmi bir izah yapmadı. Twitter üzerinden yaptığımız kontrollerde, konuyla alakalı şirkete erişen kullanıcılara "Merhaba, teknik ekiplerimize bilgilendirme yapılmıştır. Google Play Store üzerinden uygulamamızı en kısa müddette indirebileceksin. Alaka ve anlayışın için teşekkür ederiz." denildiğini görüyoruz.

Hesapların askıya alınmaya başladığı konuşuluyor

Papara'ya yönelik kullanıcı geri bildirimleri arasında oldukça ilginç iddialar mevcut. Kimi kullanıcılar, para aktarma işlemlerinde meseleler yaşandığını söylerken kimi kullanıcılar ise hesaplarının askıya alındığını ve mağdur olduklarını belirtiyorlar. Oysa ki yerli bir ödeme sistemi olarak karşımıza çıkan Papara, yaptığı geri ödemeler ve rastgele bir fiyat istememesi hasebiyle kullanıcıların favorileri arasına girmeyi muvaffak olmuştu.

İşte kullanıcılardan gelen bir takım yakıntılar

Bir gün önce sizlerle paylaştığımız başka bir haberimizde, Türkiye'deki popüler kripto para borsalarında meseleler yaşanmaya başladığından söz etmiştik. Şimdiyse benzer bir vaziyetin Papara cephesinde yaşanıyor olması, bu tür platformları kullanan yurttaşları paniğe sürüklemiş vaziyette. Ancak az önce de belirtmiş olduğumuz gibi Papara, konuyla alakalı resmi bir açıklama yapmadı. Şayet şirket yetkilileri tarafımıza erişir veyahut resmi kanallar üzerinden açıklama yaparlarsa, yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
Aynı zamanda, Papara'nın Google Play Store'da artık çalışmayan listemele sayfasına, burada bulunan irtibatla erişebilirsiniz.

ÖNE ÇIKANLAR

Türkiye'nin son zamanlardaki en popüler finans araçlarından bir tanesi olan Papara'da ilginç bir olay yaşanıyor. Kullanıcılardan gelen bildirimlere göre birkaç gündür para aktarma işlemlerinde çeşitli meseleler yaşanırken, şimdi Papara'nın mobil uygulaması ortadan kayboldu. iOS kullanıcılarının App Store üzerinden indirebildikleri Papara'ya Google Play Store üzerinden erişilemez oldu.
Papara'ya ait mobil uygulamanın Google Play Store'dan neden kaldırıldığı bilinmiyor. Ayrı olarak şirket de bu konuyla alakalı resmi bir açıklama yapmadı. Twitter üzerinden yaptığımız kontrollerde, konuyla alakalı şirkete erişen kullanıcılara "Merhaba, teknik ekiplerimize bilgilendirme yapılmıştır. Google Play Store üzerinden uygulamamızı en kısa müddette indirebileceksin. Alaka ve anlayışın için teşekkür ederiz." denildiğini görüyoruz.

Hesapların askıya alınmaya başladığı konuşuluyor

Papara'ya yönelik kullanıcı geri bildirimleri arasında oldukça enteresan iddialar mevcut. Bir takım kullanıcılar, para aktarma işlemlerinde meseleler yaşandığını söylerken bir takım kullanıcılar ise hesaplarının askıya alındığını ve mağdur olduklarını belirtiyorlar. Oysa ki yerli bir ödeme sistemi olarak karşımıza çıkan Papara, yaptığı geri ödemeler ve rastgele bir fiyat istememesi hasebiyle kullanıcıların favorileri arasına girmeyi muvaffak olmuştu.

İşte kullanıcılardan gelen bir takım yakıntılar

Bir gün önce sizlerle paylaştığımız başka bir haberimizde, Türkiye'deki popüler kripto para borsalarında meseleler yaşanmaya başladığından söz etmiştik. Şimdiyse benzer bir vaziyetin Papara cephesinde yaşanıyor olması, bu tür platformları kullanan yurttaşları paniğe sürüklemiş vaziyette. Ancak az önce de belirtmiş olduğumuz gibi Papara, konuyla alakalı resmi bir izah yapmadı. Şayet şirket yetkilileri tarafımıza erişir veyahut resmi kanallar üzerinden izah yaparlarsa, yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
Aynı zamanda, Papara'nın Google Play Store'da artık çalışmayan listemele sayfasına, burada bulunan irtibatla erişebilirsiniz.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git