Xiaomi Mi 11 Pro'nun 50 MP Ana Kameraya Sahip Olacağı Öne sürüldü

Xiaomi Mi 11 Pro'nun 50 MP Ana Kameraya Sahip Olacağı Öne sürüldü


Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonu Mi 11'i geçtiğimiz günlerde piyasaya sürmüştü. Seride Pro modelinin bulunmaması ise bir hayli kişiyi şaşırtsa da yayınlanan raporlar, Mi 11 Pro'nun da yakın vakitte tanıtılacağını gösteriyor. Şimdiyse sızıntılarla tanınmış Twitter kullanıcısı Ben Geskin, Mi 11 Pro'ya değin yeni ayrıntılar paylaştı.
Önceden iPhone x, Xiaomi Mi10, iPhone 12 ve diğer birçok akıllı telefonun doğru görüntülerini yayınlayan Geskin, Xiaomi Mi 11 Pro'nun ana kamera olarak 50 MP çözünürlüğünde bir sensör kullanacağını izah etti. Özgün Mi 11 modelinde ise 108 MP çözünürlüğü destekleyen Samsung ISOCELL HMX sensör bulunuyor. Bu sensör, bu arada geçen seneki Mi Note 10'da da kullanılmıştı.

Xiaomi Mi 11 Pro'da 50 MP'lik ana sensörün bulunacağı öne sürüldü:

Bir takım söylentiler, Xiaomi Mi 11 Pro'da daha duyurulmamış bir Sony IMX782 sensörünün kullanılacağına işaret ediyor. Bu sensörün bu arada Huawei P50 serisi akıllı telefonlarda bulunacağı ve 50 MP çözünürlüğünde olacağı da iddialar arasında bulunuyor. Bu da Ben Geskin'in ortaya attığı iddiaları güçlendiren bir diğer ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor.
Geskin, geçtiğimiz günlerde Mi 11 Pro'nun nasıl gözükeceğine konusunda render görüntülerini de paylaşmıştı. Görüntülere göre ön tarafta kıvrımlı ekran tasarımıyla gelecek olan akıllı telefon, arka tarafta ise sol üst köşeye yerleştirilmiş dörtlü arka kamera heyetimine hane sahipliği yapıyor. Ön kamera ekranın sol üst tarafında bulunurken, çerçevelerin ise oldukça ince olduğunu görebiliyoruz.

Pro modelinin 120 W hızlı şarjı destekleyeceği ve IP68 derecesine sahip olacağı da söyleniyor. Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını ise ilerleyen günlerde, telefon tanıtıldığı vakit görebileceğiz. Bu süreçte yaşanacak gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

ÖNE ÇIKANLAR

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonu Mi 11'i geçtiğimiz günlerde piyasaya sürmüştü. Seride Pro modelinin bulunmaması ise birçok kişiyi şaşırtsa da yayınlanan raporlar, Mi 11 Pro'nun da yakın zamanda tanıtılacağını gösteriyor. Şimdiyse sızıntılarla ünlü Twitter kullanıcısı Ben Geskin, Mi 11 Pro'ya dair yeni detaylar paylaştı.
Önceden iPhone x, Xiaomi Mi10, iPhone 12 ve diğer birçok akıllı telefonun doğru görüntülerini yayınlayan Geskin, Xiaomi Mi 11 Pro'nun ana kamera olarak 50 MP çözünürlüğünde bir sensör kullanacağını izah etti. Özgün Mi 11 modelinde ise 108 MP çözünürlüğü destekleyen Samsung ISOCELL HMX sensör bulunuyor. Bu sensör, aynı zamanda geçen seneki Mi Note 10'da da kullanılmıştı.

Xiaomi Mi 11 Pro'da 50 MP'lik ana sensörün bulunacağı öne sürüldü:

Kimi söylentiler, Xiaomi Mi 11 Pro'da henüz duyurulmamış bir Sony IMX782 sensörünün kullanılacağına işaret ediyor. Bu sensörün aynı zamanda Huawei P50 serisi akıllı telefonlarda bulunacağı ve 50 MP çözünürlüğünde olacağı da iddialar arasında bulunuyor. Bu da Ben Geskin'in ortaya attığı iddiaları güçlendiren bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor.
Geskin, geçtiğimiz günlerde Mi 11 Pro'nun nasıl gözükeceğine dair render görüntülerini de paylaşmıştı. Görüntülere göre ön tarafta kıvrımlı ekran tasarımıyla gelecek olan akıllı telefon, arka tarafta ise sol üst köşeye yerleştirilmiş dörtlü arka kamera heyetimine ev sahipliği yapıyor. Ön kamera ekranın sol üst tarafında bulunurken, çerçevelerin ise oldukça ince olduğunu görebiliyoruz.

Pro modelinin 120 W hızlı şarjı destekleyeceği ve IP68 derecesine sahip olacağı da söyleniyor. Tüm bu iddiaların doğru olup olmadığını ise ilerleyen günlerde, telefon tanıtıldığı zaman görebileceğiz. Bu süreçte yaşanacak gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git