WhatsApp'ın Yeni Nesil Çoklu Alet Özelliği, Önce WhatsApp Web'de Test2 Edilecek

WhatsApp'ın Yeni Nesil Çoklu Alet Özelliği, Önce WhatsApp Web'de Test2 Edilecek


WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın 2021 senenindeki ilk beta sürümünü kullanıcılara sundular. "2.21.1.1" koduyla yayınlanan sürüm, uzunca bir müddettir konuşulan çoklu alet desteği konusunda bir takım yenilikler sunuyor. Şu an için kullanılamayan bu özellik, WhatsApp'ın çoklu alet özelliği için artık çok kısa bir müddet kalmış olabileceğini gözler önüne seriyor. 
WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bu özellik, uygulamadaki mevcut çoklu alet özelliğinden biraz değişik. Kullanıcılar şu an için, WhatsApp hesaplarını ana aletlerinde aktif bir internet irtibatı olduğu takdirde değişik bir alette kullanabiliyorlar. Yeni sistemde ise ana alette internet olması gerekmeyecek. Kullanıcılar, ana alette tanımladıkları diğer aletlerde da WhatsApp tecrübenini sınırsız bir şekilde yaşayabilecekler.

WhatsApp'ın yeni çoklu alet desteği önce WhatsApp Web'e gelecek gibi görünüyor

WhatsApp'ın son beta sürümündeki geliştirmeler, çoklu alet desteğinin evvela WhatsApp Web üzerinden test2 edilebileceğini ortaya koyuyor. WABetaInfo tarafından keşfedilen yeniliklere göre geliştirici ekip, çoklu alet desteğinin olduğu sayfaya özel bir WhatsApp Web irtibatı ilave edecek. Böylelikle çoklu cihaz desteğinin yeni hali, beta sürüm kullanıcıları tarafından test edilebilecek.

WhatsApp'ın yeni çoklu cihaz özelliğinin ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak şirket, bu özellik üzerinde aylardır çalışıyor. Anımsarsanız şayet geliştiriciler, WhatsApp'ın karanlık mod özelliğini de uzunca bir süre bekletmişti. Muhtemelen bu özellik de kullanıcıları bekletecek ancak pek çok kullanıcı için kritik bir mesele haline gelen çoklu cihaz özelliği, er geç bir gün kullanıma sunulacak.

ÖNE ÇIKANLAR

WhatsApp geliştiricileri, uygulamanın 2021 senenindeki ilk beta sürümünü kullanıcılara sundular. "2.21.1.1" koduyla yayınlanan sürüm, uzunca bir süredir konuşulan çoklu cihaz desteği ile alakalı bazı yenilikler sunuyor. Şu an için kullanılamayan bu özellik, WhatsApp'ın çoklu cihaz özelliği için artık çok kısa bir süre kalmış olabileceğini gözler önüne seriyor. 
WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bu özellik, uygulamadaki mevcut çoklu cihaz özelliğinden biraz farklı. Kullanıcılar şu an için, WhatsApp hesaplarını ana cihazlarında aktif bir internet irtibatı olduğu takdirde farklı bir cihazda kullanabiliyorlar. Yeni sistemde ise ana cihazda internet olması gerekmeyecek. Kullanıcılar, ana cihazda tanımladıkları diğer cihazlarda da WhatsApp tecrübenini sınırsız bir şekilde yaşayabilecekler.

WhatsApp'ın yeni çoklu cihaz desteği önce WhatsApp Web'e gelecek gibi görünüyor

WhatsApp'ın son beta sürümündeki geliştirmeler, çoklu cihaz desteğinin öncelikle WhatsApp Web üzerinden test edilebileceğini ortaya koyuyor. WABetaInfo tarafından keşfedilen yeniliklere göre geliştirici ekip, çoklu cihaz desteğinin olduğu sayfaya özel bir WhatsApp Web irtibatı ilave edecek. Böylelikle çoklu cihaz desteğinin yeni hali, beta sürüm kullanıcıları tarafından test edilebilecek.

WhatsApp'ın yeni çoklu cihaz özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak şirket, bu özellik üzerinde aylardır çalışıyor. Anımsarsanız eğer geliştiriciler, WhatsApp'ın karanlık mod özelliğini de uzunca bir süre bekletmişti. Muhtemelen bu özellik de kullanıcıları bekletecek ancak pek çok kullanıcı için kritik bir sorun haline gelen çoklu cihaz özelliği, er geç bir gün kullanıma sunulacak.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git