Fiyatlı Uygulamalara Taş Çıkaran 11 Fiyatsız Resim Tertip etme Uygulaması (Windows)

Fiyatlı Uygulamalara Taş Çıkaran 11 Fiyatsız Resim Tertip etme Uygulaması (Windows)


Resim tertip etme işlemlerinin gittikçe zorlaştığı bu dönemlerde, piyasanın önde gelen kuvvetli photoshop uygulamalarına alternatifler bulmak oldukça zor. Zira hemen hemen her yazılım, cüzi de olsa bir fiyat istemeye başladı. Oysa biliyoruz ki bir hayli kullanıcı, iki dakikalık iş için bu tarz programlara tek seferlik de olsa bu cüzi fiyatları ödemek istemiyor.
İşte bu yüzden, Windows özelinde, piyasadaki fiyatsız resim tertip etme uygulamalarının bir araştırmasını yaptık. Ortaya, piyasanın önde gelen fiyatlı uygulamalarına alternatif olabilecek birbirinden güzel fiyatsız araçlar çıktı. Her biri oldukça kullanışlı ve fiyatlı uygulamalara kıyasla daha az yer kapladıkları için bilgisayarları da daha az yoruyorlar. Hem de bazıları hiç yer kaplamıyor. Fotoğraf tertip etme işlemi tamamiyle online gerçekleşiyor. Böylelikle bilgisayarınıza bir şey indirmek zorunda kalmıyorsunuz. İşte birbirinden güzel en iyi 10 ücretsiz fotoğraf tertip etme uygulaması:

En iyi fotoğraf tertip etme uygulamaları:

GIMP (GNU Image Manipulation Program) Ashampoo Photo Optimizer PhotoWorks Canva Fotor Photo Pos Pro Paint.NET PhotoScape PixIr X Adobe Photoshop Express Editor PiZap

GIMP (GNU Image Manipulation Program):

Gelişmiş tertip etme araçları Platformlar arası destek Reklamsız GIMP, başka bir deyişle GNU Image Manipulation Program, GNU Tasarısı dahilinde geliştirilen ve piksel tabanlı özgür ve fiyatsız bir resim tertip etme uygulamasıdır. GIMP, Adobe Photoshop ve Adobe’un piyasadaki diğer fiyatlı muadillerinin değişik olarak kapalı kaynak kodlu değil açık kaynak kodludur. Bu da GIMP’in isteyen herkes tarafından daimi olarak geliştirilmesini sağlıyor. GIMP, Linux başta olmak üzere Windows ve Mac OS X gibi işletim sistemlerini de destekliyor.
Resim tertip etme araçları kusursuza yakın olan GIMP, Adobe Photoshop’ta olduğu gibi tabakalar ve düzeyler içeriyor. Ayrı olarak kopya damgası, iyileştirme araçları ve özel fırçaların oluşturulabilmesi, resim tertip etme programı olarak GIMP’i rakipleriden bir adım öne çıkarıyor.

Ashampoo Photo Optimizer:

Tek tıkla optimizasyon Hassas manuel kontrol aracı Sade arayüz Şayet elinizde ansızın fazla resim veyahut görüntü varsa ve işinizi hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız Ashampoo Photo Optimizer, resim tertip etme uygulaması olarak sizin için biçilmiş kaftan. Arayüzünün sade ve düzenli olması, ayrı olarak reklam içermemesi, işlerinizi kolayca halletmenizi sağlayacaktır. 
Unutmayın, bir filtreyi aynı anda tüm resimlere uygulamak ve benzer işlemlerin tüm resimlerde aynı anda gerçekleşmesini istiyorsanız, Ashampoo Photo Optimizer iyi bir alternatif.

Koly ve akıllı resim tertip etme araçları için: PhotoWorks

Photoshop'ta çalışırken karmaşık arayüz ve eylemlerle uğraşmanız gerekiyor. Tabakalar, modlar, seçimler tertip etme sürecini uzatıyor. Şayet bu vaziyetten sıkıldıysanız, PhotoWorks'ü tecrübe edebilirsiniz. Yapay zeka destekli bir araç setine sahip olan bu uygulama, kullanımı kolay bir resim tertip edicisi olarak görev yapıyor.
Yapay zekâ desteği ile resminizin muhtevanını çözümlüyor ve otomatik olarak iyileştiriyor. Sizin bu tertip etme için tek yapmanız şart olan birkaç tıklama. Mesela portre resimleriniz için Portrait Magic aracını kullandığınızda sonuçlar sahiden etkileyici oluyor. Hem vakitten hem de paradan tasarruf etmek istiyorsanız, PhotoWorks netlikle tecrübeye değer.

Canva:

Her sosyal ağa özel hazır şablon seçenekleri Fiyatsız bulut depolama alanı Mobil uygulama Canva, resim tertip etme siteleri arasında gittikçe popülerliğini arttıran bir uygulama. AppStore ve Play Store’da da bulabileceğiniz bu uygulama, sunduğu bulut sistemiyle, hem resimlerinizi gizleyebileceğiniz bir depolama aracı hem de bir online resim tertip etme aracı haline geliyor. 
Canva ile resimlerinizi sade bir arayüzde kolay bir şekilde tertip edebileceğiniz gibi sosyal ağlara mahsus bir formata dönüştürme bahtına sahipsiniz. Ayrı olarak Canva’da da Adobe Photoshop’taki gibi olmasa da tabakalar ve düzeyler bulunuyor. 

Kolay ve akıllı resim tertip etme araçları için PhotoDiva:

 

Fotor:

Kaliteli filtreler Toplu görüntü işleme Yüksek çözünürlüklü dışa aktarma seçenekleri Fiyatsız resim tertip etme programlarından bir ötekisi ise Fotor. Sahip olduğu kaliteli filtreler premium düzeyinde fakat fiyatsız. Ayrı olarak toplu görüntü işleme olanağı sunması ve yaptığınız çalışmaların yüksek çözünürlükte çıktısını alabilmeniz, Fotor’u fiyatsız uygulamalar içerisinde öne çıkarıyor.

Photo Pos Pro:

Akıllı arayüz Geliştirilmiş araçlar Filtrelere kolay erişim Photo Pos Pro, her ne kadar GIMP ve Paint.net kadar çok bilinmese de piyasadaki kaliteli fiyatsız resim tertip etme uygulamalarının başında geliyor. Sahip olduğu akıllı arayüz ve geliştirilmiş araçlar, GIMP’in sunduğu araçlardan daha erişilebilir.
Ayrı olarak tek tıkla erişebileceğiniz filtreler resimlerinize büyük bir zenginlik katacaktır. Fakat ne yazık ki Photo Pos Pro, görselleri dışa aktarırken çözünürlükte sıkıntı çıkarabiliyor. Bu yüzden resimlerini fiyatsız bir şekilde tertip etmek isteyen Webtekno okurlarının bu unsuru göz önüne almaları doğru olacaktır.

Paint.NET:

Tabaka ve filtre seçeneği Eklenti desteği Sade arayüz Paint.Net yalnızca Windows için tasarlanmış bir resim tertip etme uygulaması. Paint, her ne kadar rakiplerinden daha az seçenekler sunsa da sahip olduğu sade arayüz, onu tüm fakat tüm fiyatsız yazılımların bir adım önüne çıkarıyor. Sırf çok kolay bir arayüze sahip olmasından dolayı Paint.NET bugüne hâlâ çok sık kullanılıyor. 
Unutmadan, Paint.NET netlikle Microsoft’un ürettiği Paint’in ucuz bir kopyası değil. Sahip olduğu filtreler, sayısız topluluk tarafından sunulan eklentiler ve mükemmele yakın 3D görüntüleme özelliği Paint 3D’yi aratmayacak şekilde.

PhotoScape:

Ham dosya dönüştürme olanağı Profesyonel filtre seçenekleri Kendine mahsus grafikler 80’li ve 90’lı senelerde doğan kuşağın Yonja’daki resimlerini tertip etmek için kullandığı bu araç, hâlâ sıkça kullanılan fiyatsız bir resim tertip etme uygulaması. Resim bölme ve birleştirme işlemleri, animasyonlu GIF oluşturabilme olanağı, kendine mahsus grafik nesneleri ve daha bir hayli şey PhotoScape’i hâlâ kullanışlı bir uygulama kılıyor. Programın tek dezavantajı, sahip olduğu arayüzün bir hayli kullanıcıya olağandışı gelmesi. Eskiler her ne kadar bu arayüze tanıdık olsa da programı kullanmaya yeni başlayanlar için bu arayüz milattan öncesine ait gelebilir. 

PixIr X:

Flash yerine HTML5 kullanması Şık tasarım Tabaka özelliği ve fark çizim araçları Pixlr X, yıllardır kullanılan ve ücretsiz online fotoğraf tertip etme sitesi olan Pixlr Editor’ün bir uygulaması. Pixlr X, vakit içerisinde pek çok aktüelleme aldı, bunların başında ise programın Flash yerine HTLM5 kullanması geliyor. Böylelikle bu guzide aracı istediğiniz rastgele bir tarayıcıda arzuladığınız şekilde kullanabilirsiniz. Programın sahip olduğu efektler ve çerçeveler, hiçbir yerde bulamayacağınız cinsten. Uygulamanın ayrıca Photoshop Express’i hatırladan bir arayüze sahip olması, programa kolayca ısınmanızı sağlayacaktır. 

Adobe Photoshop Express Editor:

Gelişmiş filtreler Şık tasarım Özgün Adobe araçlarının aksine kolay ve pratik Adobe Photoshop Express Editor, isminden anlaşılacağı gibi piyasanın öncüsü konumundaki Adobe’un, fazlasıyla basitleştirilmiş bir sürümü. Aslında bir fotoğraf tertip etme sitesi olan bu uygulamaya herhangi bir tarayıcıdan rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Şayet online fotoğraf tertip etmenin peşindeyseniz, bu programa bakmanızda yarar var.

PiZap:

Stok görüntüler Sosyal medya için hazır şablonlar  Drive ve Dropbox gibi bulut sistemlerine aktarım yapma talihi PiZap da bir online fotoğraf tertip etme aracı. HTML5 ve Flash’ı beraber kullanan bu araç, Facebook, Google Fotoğraflar, Google Drive, Google Arama veya stok resim sağlayıcılarından seçtiğiniz bir görseli rahatça kullanabilmenizi sağlıyor.
Programın sahip olduğu koyu arayüz, beraberinde hızlı ayarlamalar yapabileceğiniz bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. Uygulama ayrıca hazırladığınız görseli Dropbox ve Google Drive’da paylaşabilmenizi sağlıyor. 
En iyi 10 ücretsiz fotoğraf tertip etme uygulamasını derlediğimiz listemizin sonuna geldik. Umarız listelediğimiz tüm bu ücretsiz uygulamalar, fotoğraf tertip etme ihtiyacınızı bir nebze de olsa karşılar. Ayrıca, listede bulunmalıydı dediğiniz ücretsiz uygulamaları da yorumlarda belirtebilirsiniz.   

ÖNE ÇIKANLAR

Fotoğraf tertip etme işlemlerinin gittikçe zorlaştığı bu dönemlerde, piyasanın önde gelen güçlü photoshop uygulamalarına alternatifler bulmak oldukça zor. Zira neredeyse her yazılım, cüzi de olsa bir ücret istemeye başladı. Oysa biliyoruz ki birçok kullanıcı, iki dakikalık iş için bu tarz programlara tek seferlik de olsa bu cüzi ücretleri ödemek istemiyor.
İşte bu yüzden, Windows özelinde, piyasadaki ücretsiz fotoğraf tertip etme uygulamalarının bir araştırmasını yaptık. Ortaya, piyasanın önde gelen ücretli uygulamalarına alternatif olabilecek birbirinden güzel ücretsiz araçlar çıktı. Her biri oldukça kullanışlı ve ücretli uygulamalara nazaran daha az yer kapladıkları için bilgisayarları da daha az yoruyorlar. Hem de bazıları hiç yer kaplamıyor. Fotoğraf tertip etme işlemi tamamen online gerçekleşiyor. Böylelikle bilgisayarınıza bir şey indirmek zorunda kalmıyorsunuz. İşte birbirinden güzel en iyi 10 ücretsiz fotoğraf tertip etme uygulaması:

En iyi fotoğraf tertip etme uygulamaları:

GIMP (GNU Image Manipulation Program) Ashampoo Photo Optimizer PhotoWorks Canva Fotor Photo Pos Pro Paint.NET PhotoScape PixIr X Adobe Photoshop Express Editor PiZap

GIMP (GNU Image Manipulation Program):

Gelişmiş tertip etme araçları Platformlar arası destek Reklamsız GIMP, yani GNU Image Manipulation Program, GNU Tasarısı dahilinde geliştirilen ve piksel tabanlı özgür ve ücretsiz bir fotoğraf tertip etme uygulamasıdır. GIMP, Adobe Photoshop ve Adobe’un piyasadaki diğer ücretli muadillerinin farklı olarak kapalı kaynak kodlu değil açık kaynak kodludur. Bu da GIMP’in isteyen herkes tarafından sürekli olarak geliştirilmesini sağlıyor. GIMP, Linux başta olmak üzere Windows ve Mac OS X gibi işletim sistemlerini de destekliyor.
Fotoğraf tertip etme araçları kusursuza yakın olan GIMP, Adobe Photoshop’ta olduğu gibi tabakalar ve düzeyler içeriyor. Ayrıca klon damgası, iyileştirme araçları ve özel fırçaların oluşturulabilmesi, fotoğraf tertip etme programı olarak GIMP’i rakipleriden bir adım öne çıkarıyor.

Ashampoo Photo Optimizer:

Tek tıkla optimizasyon Hassas manuel kontrol aracı Sade arayüz Şayet elinizde birden fazla fotoğraf ya da görüntü varsa ve işinizi hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız Ashampoo Photo Optimizer, fotoğraf tertip etme uygulaması olarak sizin için biçilmiş kaftan. Arayüzünün sade ve düzenli olması, ayrıca reklam içermemesi, işlerinizi kolayca halletmenizi sağlayacaktır. 
Unutmayın, bir filtreyi aynı anda tüm fotoğraflara uygulamak ve benzer işlemlerin tüm fotoğraflarda aynı anda gerçekleşmesini istiyorsanız, Ashampoo Photo Optimizer iyi bir alternatif.

Koly ve akıllı resim tertip etme araçları için: PhotoWorks

Photoshop'ta çalışırken karmaşık arayüz ve eylemlerle uğraşmanız gerekiyor. Tabakalar, modlar, seçimler tertip etme sürecini uzatıyor. Şayet bu vaziyetten sıkıldıysanız, PhotoWorks'ü tecrübe edebilirsiniz. Yapay zeka destekli bir araç setine sahip olan bu uygulama, kullanımı kolay bir resim tertip edicisi olarak görev yapıyor.
Yapay zekâ desteği ile resminizin muhtevanını çözümlüyor ve otomatik olarak iyileştiriyor. Sizin bu tertip etme için tek yapmanız şart olan birkaç tıklama. Mesela portre resimleriniz için Portrait Magic aracını kullandığınızda sonuçlar sahiden etkileyici oluyor. Hem vakitten hem de paradan tasarruf etmek istiyorsanız, PhotoWorks netlikle tecrübeye değer.

Canva:

Her sosyal ağa özel hazır şablon seçenekleri Fiyatsız bulut depolama alanı Mobil uygulama Canva, resim tertip etme siteleri arasında gittikçe popülerliğini arttıran bir uygulama. AppStore ve Play Store’da da bulabileceğiniz bu uygulama, sunduğu bulut sistemiyle, hem resimlerinizi gizleyebileceğiniz bir depolama aracı hem de bir online resim tertip etme aracı haline geliyor. 
Canva ile resimlerinizi sade bir arayüzde kolay bir şekilde tertip edebileceğiniz gibi sosyal ağlara mahsus bir formata dönüştürme bahtına sahipsiniz. Ayrı olarak Canva’da da Adobe Photoshop’taki gibi olmasa da tabakalar ve düzeyler bulunuyor. 

Kolay ve akıllı resim tertip etme araçları için PhotoDiva:

 

Fotor:

Kaliteli filtreler Toplu görüntü işleme Yüksek çözünürlüklü dışa aktarma seçenekleri Fiyatsız resim tertip etme programlarından bir ötekisi ise Fotor. Sahip olduğu kaliteli filtreler premium düzeyinde fakat fiyatsız. Ayrı olarak toplu görüntü işleme olanağı sunması ve yaptığınız çalışmaların yüksek çözünürlükte çıktısını alabilmeniz, Fotor’u fiyatsız uygulamalar içerisinde öne çıkarıyor.

Photo Pos Pro:

Akıllı arayüz Geliştirilmiş araçlar Filtrelere kolay erişim Photo Pos Pro, her ne kadar GIMP ve Paint.net kadar çok bilinmese de piyasadaki kaliteli fiyatsız resim tertip etme uygulamalarının başında geliyor. Sahip olduğu akıllı arayüz ve geliştirilmiş araçlar, GIMP’in sunduğu araçlardan daha erişilebilir.
Ayrı olarak tek tıkla erişebileceğiniz filtreler resimlerinize büyük bir zenginlik katacaktır. Fakat ne yazık ki Photo Pos Pro, görselleri dışa aktarırken çözünürlükte sıkıntı çıkarabiliyor. Bu yüzden resimlerini fiyatsız bir şekilde tertip etmek isteyen Webtekno okurlarının bu unsuru göz önüne almaları doğru olacaktır.

Paint.NET:

Tabaka ve filtre seçeneği Eklenti desteği Sade arayüz Paint.Net yalnızca Windows için tasarlanmış bir resim tertip etme uygulaması. Paint, her ne kadar rakiplerinden daha az seçenekler sunsa da sahip olduğu sade arayüz, onu tüm fakat tüm fiyatsız yazılımların bir adım önüne çıkarıyor. Sırf çok kolay bir arayüze sahip olmasından dolayı Paint.NET bugüne hâlâ çok sık kullanılıyor. 
Unutmadan, Paint.NET netlikle Microsoft’un ürettiği Paint’in ucuz bir kopyası değil. Sahip olduğu filtreler, sayısız topluluk tarafından sunulan eklentiler ve mükemmele yakın 3D görüntüleme özelliği Paint 3D’yi aratmayacak şekilde.

PhotoScape:

Ham dosya dönüştürme olanağı Profesyonel filtre seçenekleri Kendine mahsus grafikler 80’li ve 90’lı senelerde doğan kuşağın Yonja’daki resimlerini tertip etmek için kullandığı bu araç, hâlâ sıkça kullanılan fiyatsız bir resim tertip etme uygulaması. Resim bölme ve birleştirme işlemleri, animasyonlu GIF oluşturabilme olanağı, kendine mahsus grafik nesneleri ve daha bir hayli şey PhotoScape’i hâlâ kullanışlı bir uygulama kılıyor. Programın tek dezavantajı, sahip olduğu arayüzün bir hayli kullanıcıya olağandışı gelmesi. Eskiler her ne kadar bu arayüze bildik olsa da programı kullanmaya yeni başlayanlar için bu arayüz milattan öncesine ait gelebilir. 

PixIr X:

Flash yerine HTML5 kullanması Şık tasarım Tabaka özelliği ve fark çizim araçları Pixlr X, yıllardır kullanılan ve fiyatsız online resim tertip etme sitesi olan Pixlr Editor’ün bir uygulaması. Pixlr X, vakit içerisinde pek çok aktüelleme aldı, bunların başında ise programın Flash yerine HTLM5 kullanması geliyor. Böylelikle bu guzide aracı istediğiniz rastgele bir tarayıcıda arzuladığınız şekilde kullanabilirsiniz. Programın sahip olduğu efektler ve çerçeveler, hiçbir yerde bulamayacağınız cinsten. Uygulamanın ayrı olarak Photoshop Express’i hatırladan bir arayüze sahip olması, programa kolayca ısınmanızı sağlayacaktır. 

Adobe Photoshop Express Editor:

Gelişmiş filtreler Şık tasarım Özgün Adobe araçlarının aksine kolay ve pratik Adobe Photoshop Express Editor, isminden anlaşılacağı gibi piyasanın öncüsü konumundaki Adobe’un, fazlasıyla kolaylaştırılmış bir sürümü. Aslında bir resim tertip etme sitesi olan bu uygulamaya rastgele bir tarayıcıdan rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Şayet online resim tertip etmenin peşindeyseniz, bu programa bakmanızda yarar var.

PiZap:

Stok görüntüler Sosyal medya için hazır şablonlar  Drive ve Dropbox gibi bulut sistemlerine aktarım yapma bahtı PiZap da bir online resim tertip etme aracı. HTML5 ve Flash’ı beraber kullanan bu araç, Facebook, Google Fotoğraflar, Google Drive, Google Arama veya stok resim sağlayıcılarından seçtiğiniz bir görseli rahatça kullanabilmenizi sağlıyor.
Programın sahip olduğu koyu arayüz, beraberinde hızlı ayarlamalar yapabileceğiniz bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. Uygulama ayrı olarak hazırladığınız görseli Dropbox ve Google Drive’da paylaşabilmenizi sağlıyor. 
En iyi 10 fiyatsız resim tertip etme uygulamasını derlediğimiz listemizin sonuna geldik. Umarız listelediğimiz tüm bu fiyatsız uygulamalar, fotoğraf tertip etme ihtiyacınızı bir nebze de olsa karşılar. Ayrıca, listede bulunmalıydı dediğiniz ücretsiz uygulamaları da yorumlarda belirtebilirsiniz.   


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git