LG, Ücretlerini Sır Gibi Gizlediği Amiral Gemisi Televizyon Modelleri G1 ve C1'i Duyurdu

LG, Ücretlerini Sır Gibi Gizlediği Amiral Gemisi Televizyon Modelleri G1 ve C1'i Duyurdu


Sabah saatlerinde duyurduğu bükülebilir yapıdaki akıllı televizyon modeli ile ses getirmeyi muvaffak olan LG, şimdi de başka televizyon modelleriyle CES 2021'in yıldızlarından oldu. Etkinlik dahilinde ikinci defa sahne alan şirketin duyurduğu "G1" ve "C1" isimli akıllı televizyonlar, gerek ekran boyutları gerekse sundukları özelliklerle can yakacak gibi görünüyor.
LG'nin G1 ve C1 olarak isimlendirdiği televizyonlar, şirketin yeni amiral gemileri. 4. nesil Alpha 9 işlemciye sahip olan televizyon, sahip olduğu yapay zeka desteği ile bir televizyondan bekleyebileceğiniz her şeyi sunuyor. 55, 65 veyahut 77 inç büyüklüğünde seçenek edilebilen televizyon, 4K çözünürlük desteği ile de kullanıcılara benzersiz bir kalite sunacak gibi görünüyor. C1 olarak isimlendirilen televizyona baktığımızda ise 48, 55, 65, 77 ya da 83 inç ekran tercihinin varlığını görüyoruz. Ayrı olarak C1 ailesinde de 4. nesil Alpha 9 işlemciler kullanılıyor.

LG G1, üç ayaklı bir standla da satın alınabiliyor

LG G1 serisi ile C1 serisini birbirinden ayıran en ehemmiyetli fark, G1 serisinin değişik hane dekorasyonlarına da destek oluyor olması. Bu bağlamda tüketiciler, G1 modellerini üç ayaklı bir stand ile de satın alabiliyorlar. Ayrı olarak bu televizyonla beraber sehpa görevi gören özel bir ayak da satın alınabiliyor. C1 ailesini ise ya kendi ayağını kullanarak koymanız veyahut duvara asmanız gerekiyor.

Bu televizyonlar, yalnızca bir şeyler izlemek için tasarlanmadı. LG mühendisleri, NVIDIA ve Xbox ile de özel ortaklıklar kurulduğunu izah ettiler. Bu da G1 ve C1 serisi televizyonların, AMD FreeSync ve G-Sync teknolojileri ile donatılabileceği mananına geliyor. Ayrı olarak bu televizyonlar ile beraber Google Stadia uygulaması, Avrupa ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de dahili olarak televizyonlara gelmiş olacak. Bu televizyonlara sahip olan tüketiciler, LG'nin özel olarak oluşturduğu bir oyun menüsüne giriş yaparak, yeni televizyonlarını oyunlar ile uyumlu hale getirebilecekler.
LG'nin yeni televizyonları, ses kalitesi açısından da tüketici memnuniyetine odaklanıyor. AI Sound Pro olarak isimlendirilen teknolojisinde iyileştirmeler yapan şirket, bu sayede otomatik olarak ayarlanabilir ses düzeyi ve sanallaştırılmış 5.1 ses gibi özellikler sunuyor. Dileyen tüketiciler, kendi ses sistemlerini de bu televizyonlarda kullanabiliyorlar.
LG, yeni televizyonlarının çıkış tarihi ve ücreti konusunda resmi bir izahta bulunmadı. Ancak bu televizyonların, birkaç ay içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrı olarak ücret konusuna geldiğimizde, bu televizyonların can yakabileceğini açıkça dile getirebiliriz. Muhtemelen yeni modeller, şirketin geçtiğimiz senelerde piyasaya sürdüğü 8K televizyonları ile yarışacaklar.

ÖNE ÇIKANLAR

Sabah saatlerinde duyurduğu bükülebilir yapıdaki akıllı televizyon modeli ile ses getirmeyi muvaffak olan LG, şimdi de başka televizyon modelleriyle CES 2021'in yıldızlarından oldu. Etkinlik dahilinde ikinci sefer sahne alan şirketin duyurduğu "G1" ve "C1" isimli akıllı televizyonlar, gerek ekran boyutları gerekse sundukları özelliklerle can yakacak gibi görünüyor.
LG'nin G1 ve C1 olarak isimlendirdiği televizyonlar, şirketin yeni amiral gemileri. 4. nesil Alpha 9 işlemciye sahip olan televizyon, sahip olduğu yapay zeka desteği ile bir televizyondan bekleyebileceğiniz her şeyi sunuyor. 55, 65 ya da 77 inç büyüklüğünde tercih edilebilen televizyon, 4K çözünürlük desteği ile de kullanıcılara benzersiz bir kalite sunacak gibi görünüyor. C1 olarak isimlendirilen televizyona baktığımızda ise 48, 55, 65, 77 ya da 83 inç ekran tercihinin varlığını görüyoruz. Ayrı olarak C1 ailesinde de 4. nesil Alpha 9 işlemciler kullanılıyor.

LG G1, üç ayaklı bir standla da satın alınabiliyor

LG G1 serisi ile C1 serisini birbirinden ayıran en ehemmiyetli fark, G1 serisinin farklı ev dekorasyonlarına da destek oluyor olması. Bu bağlamda tüketiciler, G1 modellerini üç ayaklı bir stand ile de satın alabiliyorlar. Ayrı olarak bu televizyonla birlikte sehpa görevi gören özel bir ayak da satın alınabiliyor. C1 ailesini ise ya kendi ayağını kullanarak koymanız ya da duvara asmanız gerekiyor.

Bu televizyonlar, sadece bir şeyler izlemek için tasarlanmadı. LG mühendisleri, NVIDIA ve Xbox ile de özel ortaklıklar kurulduğunu izah ettiler. Bu da G1 ve C1 serisi televizyonların, AMD FreeSync ve G-Sync teknolojileri ile donatılabileceği mananına geliyor. Ayrı olarak bu televizyonlar ile birlikte Google Stadia uygulaması, Avrupa ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de dahili olarak televizyonlara gelmiş olacak. Bu televizyonlara sahip olan tüketiciler, LG'nin özel olarak oluşturduğu bir oyun menüsüne giriş yaparak, yeni televizyonlarını oyunlar ile uyumlu hale getirebilecekler.
LG'nin yeni televizyonları, ses kalitesi açısından da tüketici memnuniyetine odaklanıyor. AI Sound Pro olarak isimlendirilen teknolojisinde iyileştirmeler yapan şirket, bu sayede otomatik olarak ayarlanabilir ses düzeyi ve sanallaştırılmış 5.1 ses gibi özellikler sunuyor. Dileyen tüketiciler, kendi ses sistemlerini de bu televizyonlarda kullanabiliyorlar.
LG, yeni televizyonlarının çıkış tarihi ve fiyatı ile alakalı resmi bir izahta bulunmadı. Ancak bu televizyonların, birkaç ay içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrı olarak fiyat konusuna geldiğimizde, bu televizyonların can yakabileceğini açıkça dile getirebiliriz. Muhtemelen yeni modeller, şirketin geçtiğimiz senelerde piyasaya sürdüğü 8K televizyonları ile yarışacaklar.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git