iOS 14.3 Aktüellemesini Alan Kullanıcılar, Kablosuz Şarjda Problem Yaşıyor

iOS 14.3 Aktüellemesini Alan Kullanıcılar, Kablosuz Şarjda Problem Yaşıyor


Cupertinolu teknoloji devi Apple, bir hayli hata düzeltmesi ve sistem iyileştirmesi içeren iOS 14.3 aktüellemesini geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcıları için yayınlamıştı. Apple Fitness+ ve ProRAW gibi yeni özellikleri de beraberinde getiren aktüelleme, görünüşe göre şarj ile ilgili kullanıcılara problem çıkartıyor.
Paylaşılan son raporlar, iOS 14.3 aktüellemesini alan kullanıcıların kablosuz şarj konusunda kimi problemler yaşadığını gösteriyor. Raporlara göre yeni aktüellemeyle beraber çok sayıda üçüncü taraf kablosuz şarj aleti artık iPhone aletleri şarj etmiyor.

iOS 14.3, üçüncü taraf kablosuz şarj aletleriyle aleti şarj etmeye müsaade etmiyor:

Meseleden sadece üçüncü taraf kablosuz şarj aletlerinin etkilendiği belirtilirken, Apple ise konuya değin rastgele bir resmî izah paylaşmadı. Bu yüzden mesele için bir düzeltme gelip gelmeyeceğini veyahut Apple'ın bu vaziyeti bir mesele olarak kabul edip etmeyeceğini bilmiyoruz. Ayrı olarak tüm üçüncü taraf manyetik kablosuz şarj aletlerinin bu meseleden etkilenmediği ve sadece bir takım kablosuz şarj çözümlerinde bu problemle karşı karşıya kalındığı deklarasyonluyor.
Apple, iOS 14.3 aktüelleme notlarında aletin kablosuz olarak şarj edilememe meselenin ve MagSafe Duo şarj aletinin iPhone'u maksimum gücün altında kablosuz olarak şarj etmesi meselenin çözüldüğünü belirtmişti.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 14.3 aktüellemesiyle beraber iPhone 12 Pro ve Pro Max aletler için ProRAW formatında resim çekebilme ve Apple Fitness+'ın yanı sıra saklılık, sıhhat, hava vaziyeti, Safari ve TV uygulamasında da bir takım küçük farklıklar yapılmıştı. Aktüelleme ayrıntılarına hemen yukarıdaki muhtevadan göz atabilirsiniz.

ÖNE ÇIKANLAR

Cupertinolu teknoloji devi Apple, bir hayli hata düzeltmesi ve sistem iyileştirmesi içeren iOS 14.3 aktüellemesini geçtiğimiz hafta iPhone kullanıcıları için yayınlamıştı. Apple Fitness+ ve ProRAW gibi yeni özellikleri de beraberinde getiren aktüelleme, görünüşe göre şarj konusunda kullanıcılara problem çıkartıyor.
Paylaşılan son raporlar, iOS 14.3 aktüellemesini alan kullanıcıların kablosuz şarj konusunda bazı problemler yaşadığını gösteriyor. Raporlara göre yeni aktüellemeyle birlikte çok sayıda üçüncü taraf kablosuz şarj aleti artık iPhone aletleri şarj etmiyor.

iOS 14.3, üçüncü taraf kablosuz şarj aletleriyle aleti şarj etmeye müsaade etmiyor:

Sorundan yalnızca üçüncü taraf kablosuz şarj aletlerinin etkilendiği belirtilirken, Apple ise konuya dair herhangi bir resmî açıklama paylaşmadı. Bu yüzden sorun için bir düzeltme gelip gelmeyeceğini ya da Apple'ın bu vaziyeti bir sorun olarak kabul edip etmeyeceğini bilmiyoruz. Ayrı olarak tüm üçüncü taraf manyetik kablosuz şarj aletlerinin bu sorundan etkilenmediği ve yalnızca bazı kablosuz şarj çözümlerinde bu problemle karşı karşıya kalındığı deklarasyonluyor.
Apple, iOS 14.3 aktüelleme notlarında aletin kablosuz olarak şarj edilememe sorunun ve MagSafe Duo şarj aletinin iPhone'u maksimum gücün altında kablosuz olarak şarj etmesi sorunun çözüldüğünü belirtmişti.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 14.3 aktüellemesiyle birlikte iPhone 12 Pro ve Pro Max aletler için ProRAW formatında fotoğraf çekebilme ve Apple Fitness+'ın yanı sıra saklılık, sağlık, hava vaziyeti, Safari ve TV uygulamasında da bazı küçük farklıklar yapılmıştı. Aktüelleme ayrıntılarına hemen yukarıdaki muhtevadan göz atabilirsiniz.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git