Exxen'de Yayınlanacak Ulusal Takım Belgeseli Duyuruldu: 2008 Ulusal Takım Hikâyesi

Exxen'de Yayınlanacak Ulusal Takım Belgeseli Duyuruldu: 2008 Ulusal Takım Hikâyesi


Acun Ilıcalı'nın 1 Ocak'ta yayın hayatına başlayacak olan yayın platformu Exxen'de yer alacak olan muhtevalar birbiri arkasına izah etmeye devam ediyor. Son olarak tanınmış komedyen Tolga Çevik'in Tolgshow programı için bir fragman yayınlanmıştı. Şimdi de yeni bir belgeselin ilanı yapıldı.
Exxen'in resmi Instagram hesabından yapılan paylaşımda, ulusal takımımızın yarı final oynadığı 2008 Avrupa Şampiyonası'ndaki hikâyesinin anlatılacağı "2008 Ulusal Takım Hikâyesi" belgeselinin ilanı resmen yapıldı.

2008 Ulusal Takım Hikâyesi belgeseli Exxen'de yayınlanacak


2008 seneninde tertip eden, Avusturya ve İsviçre'nin hane sahipliği yaptığı turnuvada ulusal takımımız Portekiz, Çekya ve İsviçre ile A Grubunda bulunmuştu. İlk mücadeleninde Portekiz'e 2-0 kaybeden Türkiye, ikinci mücadeleninde İsviçre karşısında 1-0; üçüncü mücadeleninde Çekya karşısında 2-0 geriden gelip kazanarak 6 puanla grup ikincisi olmayı muvaffak olmuştu.
Türkiye, geriden gelme furyasını çeyrek finalde Hırvatistan'a karşı da yerine getirmişti. 119. dakikada 1-0 geriye düşen ulusal takım, 120+2'de beraberliği sağlamış ve heyecan dolu seri penaltı atışları sonrasında yarı finale çıkmayı muvaffak olmuştu. Turnuvanın bizim için en ironik tarafı ise şampiyona süresince ilk golü atarak öne geçmeyi muvaffak olduğumuz tek mücadele olan yarı finaldeki Almanya maçını 90. dakikada gelen golle kaybetmiştik.

Yakın tarihte milli takımlar düzeyinde 2002 Dünya Kupası ile beraber varlık ve muvaffakiyet gösterebildiğimiz tek turnuva olan 2008 Avrupa Şampiyonası'nın bu hikâyesi, Exxen seyircilerine tekrar anımsadılacak. Belgeselin, Exxen'in yayın hayatına başladığı gün mü yoksa ilerleyen günlerde mi seyircilere sunulacağı ise izah etmedi.

ÖNE ÇIKANLAR

Acun Ilıcalı'nın 1 Ocak'ta yayın hayatına başlayacak olan yayın platformu Exxen'de yer alacak olan muhtevalar birbiri arkasına izah etmeye devam ediyor. Son olarak ünlü komedyen Tolga Çevik'in Tolgshow programı için bir fragman yayınlanmıştı. Şimdi de yeni bir belgeselin ilanı yapıldı.
Exxen'in resmi Instagram hesabından yapılan paylaşımda, milli takımımızın yarı final oynadığı 2008 Avrupa Şampiyonası'ndaki hikâyesinin anlatılacağı "2008 Milli Takım Hikâyesi" belgeselinin ilanı resmen yapıldı.

2008 Milli Takım Hikâyesi belgeseli Exxen'de yayınlanacak


2008 seneninde tertip eden, Avusturya ve İsviçre'nin ev sahipliği yaptığı turnuvada milli takımımız Portekiz, Çekya ve İsviçre ile A Grubunda bulunmuştu. İlk maçında Portekiz'e 2-0 kaybeden Türkiye, ikinci maçında İsviçre karşısında 1-0; üçüncü maçında Çekya karşısında 2-0 geriden gelip kazanarak 6 puanla grup ikincisi olmayı muvaffak olmuştu.
Türkiye, geriden gelme furyasını çeyrek finalde Hırvatistan'a karşı da yerine getirmişti. 119. dakikada 1-0 geriye düşen milli takım, 120+2'de beraberliği sağlamış ve heyecan dolu seri penaltı atışları sonrasında yarı finale çıkmayı muvaffak olmuştu. Turnuvanın bizim için en ironik tarafı ise şampiyona boyunca ilk golü atarak öne geçmeyi muvaffak olduğumuz tek maç olan yarı finaldeki Almanya maçını 90. dakikada gelen golle kaybetmiştik.

Yakın tarihte milli takımlar düzeyinde 2002 Dünya Kupası ile birlikte varlık ve başarı gösterebildiğimiz tek turnuva olan 2008 Avrupa Şampiyonası'nın bu hikâyesi, Exxen seyircilerine tekrar anımsadılacak. Belgeselin, Exxen'in yayın hayatına başladığı gün mü yoksa ilerleyen günlerde mi seyircilere sunulacağı ise izah etmedi.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git