Haneden Çıkmadan Yeni Şeyler Keşfetmenizi Sağlayacak 15 Mobil Uygulama

Haneden Çıkmadan Yeni Şeyler Keşfetmenizi Sağlayacak 15 Mobil Uygulama


Salgın süresince devam eden bu süreç, aslında iyi zaman geçirmekiçin aktiviteler yapmak için bulunmaz bir fırsat. Sizler için hazırladığımız listede bulunan fiyatsız mobil uygulamalar sayesinde, karantinayı sosyal medyada harcamaktan kurtulabilirsiniz.
Boş zamanlarınızı, size yararı dokunacak bir şekilde değerlendirmek için illa ki de ananesel metotlara müracaat etmek zorunda değilsiniz. Yeni şeyler öğrenmek, vücudunuza iyi bakmak gibi eylemler de oldukça eğlenceli bir şekilde gerçekleştirilebilir. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek veya genel manada kullanışlı 15 mobil uygulama...

Bayram tatili için 15 mobil uygulama teklifi:

Expeditions Google Arts & Culture Skyview Lite Measure SketchAR FxGuru WEBTOON Goodreads Medium Reddit TED Hologo Khan Academy Flora Seven

İstediğiniz yere dijital yolcu için Expeditions:

Geliştirici: Google Puanı: 3,9 yıldız Boyutu: 39 MB İndirme sayısı: 1.000.000+ Hanelerimizden çıkamazken belki de en çok özlediğimiz şeylerden biri yeni yerler görüp, keşfetmek. Expeditions tam olarak bu noktada oluşan ihtiyacı karşılayan bir uygulama. 800’den fazla seferle beraber dünyanın istediğiniz bir yerine gittikçe dilerseniz normal şekilde, dilerseniz de sanal gerçeklik teknolojisiyle sanki bir tur gezisi yapıyormuşçasına dolaşmaya çıkabilirsiniz.
Gezileriniz esnasında o bölgede kılavuzluk yapan bir kullanıcıya katılarak bölgeye konusunda ehemmiyetli bilgileri interaktif bir şekilde edinebiliyorsunuz. Hem de dilerseniz çok iyi bildiğiniz bir bölge için kendiniz kılavuzluk yapma bahtınız da bulunuyor. Expeditions, yeni yerler görmek isteyen okurlarımızın netlikle tecrübesi şart olan bir uygulama.

ExpeditionsİNDİR
ExpeditionsİNDİR

Sanat, kültür ve sanal gerçeklik turları için Google Arts & Culture:


Geliştirici: Google LLC Puanı: 4,1 yıldız Boyutu: 23 MB İndirme sayısı: 5.000.000 yıldız Google Arts & Culture da tıpkı Expeditions gibi bir hayli değişik lokasyonu mobil aletinize getiriyor. Birçok farklı bölgede bulunan sayısız müzeye kolay bir şekilde erişmenizi sağlıyor. Sanat tarihi açısından büyük ehemmiyete sahip resimler, antik tapınaklar ve farklı kültürler ile ilgili bilgi edinmek isteyen okurlarımız Google Arts & Culture uygulamasını tecrübe edebilirler.

Google Arts & CultureİNDİR
Google Arts & CultureİNDİR

Balkona çıkıp gök cisimlerini izlemek için SkyView Lite:

Geliştirici: Terminal Eleven Puanı: 4,4 yıldız Boyutu: 50 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ SkyView Lite, telefonunuzun kamerasını kullanarak semanda, görebildiğimiz ötesinde yer alan yıldızları ve takımyıldızlarını keşfetmenizi sağlıyor. Tek yapmanız şart olan telefonunuzun kamerasını semana doğru çevirerek uygulamanın yönlendirmelerini izlemek. İsterseniz gök cisimlerinin geçmişteki veya gelecekteki konumlarını gözlemleyebilir, isterseniz de artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak gözlemlerinizi daha tatmin edici bir şekilde yapabilirsiniz.

SkyView® LiteİNDİR
SkyView® LiteİNDİR

Etrafınızdaki cisimlerin ölçülerini almak için Measure

Geliştirici: Google LLC Puanı: 3,7 yıldız Boyutu: 10 MB İndirme sayısı: 1.000.000+ Hanelere yeni bir mobilya alırken akla en çok gelen suallerden biri alınan mobilyanın hanede ne kadar yer kaplayacağıdır. Bunu anlamak için mezura ile ölçümler yapmak bazen çok uğraştırıcı bir hâle gelebiliyor. Measure isimli uygulama ise oldukça pratik bir çözüm sunuyor.
Uygulama içinde kameranızın gördüğü tüm objelerin boyutları gerçek vakitli olarak ekrana yansıtılıyor. Sadece objeler değil, duvarların ölçülerini görmek için de Measure’ı kullanabiliyorsunuz.

MeasureİNDİR
MeasureİNDİR

İçinizdeki ressamı ortaya çıkarmak için SketchAR:


Geliştirici: SketchAR Inc Puanı: 4,0 yıldız Boyutu: 48 MB İndirme sayısı: 500.000+ Hangimiz çizim yaparken özgün çizimin üstüne kağıt koyup çizgilerin üstünden geçme metodunu kullanmadık ki? SketchAR da bunun farkında olan biri tarafından geliştirilmiş. Zira uygulama tam olarak bu ihtiyacı ortadan kaldırıyor. 
SketchAR, kendi içerisinde bulunan veya kullanıcı tarafından sonradan tanımlanan objeleri artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak kamerada görmenizi sağlıyor. Böylelikle size düşen tek şey, daha önceki usule uygun olarak çizgilerin üstünden kalemle geçmek.

SketchARİNDİR
SketchARİNDİR

Film sahnesi gibi duran videolar çekmek için FxGuru:


Geliştirici: Picadelic Puanı: 4,4 yıldız Boyutu: 65 MB İndirme sayısı: 10.000.000+  FX tabiri, filmlerde, dizilerde ve müziklerde kullanılan görsel veya ses efektlerine verilen genel bir isim. FxGuru uygulamasının kullanıcılara sunduğu da videolarına ilave edebilecekleri başarılı özel efektler. Gökten düşen bombalar, iniş yapan bir UFO veyahut haber programı gibi bir hayli görsel efekt fiyatsız olarak sunuluyor. Dileyenler daha da geniş bir efekt kütüphanesine belirli bir fiyat karşılığında erişebiliyorlar.

FxGuru: Movie FX DirectorİNDİR
FxGuru: Movie FX DirectorİNDİR

Çizgi romanların sonsuz dünyasında bulunmak için WEBTOON:

Geliştirici: NAVER WEBTOON CORP. Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 21 MB İndirme sayısı: 50.000.000+ WEBTOON kullanıcılara kendi yazdıkları hikâyeyi bir hayli değişik çizim türüyle fiyatsız olarak sunmasını sağlayan bir platform. Uygulamaya girerken bilim kurgu veya aksiyon gibi sevdiğiniz türleri, verilen örnekler arasında hoşunuza giden çizim türünü ve bildiğiniz ve sevdiğiniz bir seri varsa belirtmeniz isteniyor. Daha sonra yaptığınız seçimlere göre sevebileceğiniz hikâyeler öne çıkarılıyor.

WEBTOONİNDİR
WEBTOONİNDİR

Okuyacak yeni şeyler keşfetmek için Goodreads:

Geliştirici: Goodreads Puanı: 3,8 yıldız Boyutu: 28 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ Goodreads için kitapların IMDb’si diyebiliriz. Uygulama yeni kitaplar bulmanıza, bulduğunuz kitapların incelemelerine ve aldığı vasati puanları görmenize imkan tanıyor. Tıpkı IMDb gibi oldukça büyük bir data tabanı var. Uygulama içinde iki milyarı aşkın kitapla alakalı bilgi bulunuyor. İsteyen kullanıcılar okudukları kitaplarla alakalı incelemeler yazarak diğer kullanıcılara yardımcı olabiliyor.

GoodreadsİNDİR
GoodreadsİNDİR

Her ruh haline ve ihtiyaca uygun yazılar için Medium:


Geliştirici: A Medium Corporation
Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 8,4 MB İndirme sayısı: 5.000.000+ Medium’un kurucusu olan Evan Williams’ın diğer teşebbüsleri arasına Blogger ve Twitter var. Williams’ın Medium’u kurarken hayal ettiği şeylerden biri Twitter’ın karakter hududu olmayan bir hâlini yaratmaktı. O yüzden Medium için amatör veyahut profesyonel yazarların kendi blog yazılarını paylaşabildiği bir sosyal medya platformu diyebiliriz.
Platformda yayınlanan Türkçe yazı sayısı çok yüksek olmasa da alaka çekici birçok makaleye Türkçe olarak erişebiliyorsunuz. Başka bir deyişle yabancı dil bilmeyenlerin de yeni şeyler öğrenebileceği bir platform. Ancak tabii ki Medium’u en randımanlı şekilde kullanabilmek için İngilizceye hâkim olmak gerekiyor.

MediumİNDİR
MediumİNDİR

Sosyal medyanın Deep Web'ine erişmek için Reddit:

Geliştirici: reddit Inc. Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 31 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ Şayet önceden duymadıysanız veya hiç kullanmadıysanız Reddit ile tanıştığınız vakit hayatınız değişecek diyebiliriz. Özünde bir forum yatan ancak bu arada bir sosyal medya görevi de gören Reddit’in içinde ilgili olduğunuz rastgele bir şeyle ilgili bir konu bulmanız hemen hemen net. Oyunlar, filmler ve akla gelebilecek birçok şeyin, tüm kullanıcılar tarafından konuşulabildiği, kendine özel sayfaları var.

RedditİNDİR
RedditİNDİR

Esin verici konuşmalar için TED:

Geliştirici: TED Conferences LLC Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 16 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ TED, baş harfleri teknoloji, eğlence ve dizayn kelimelerinin İngilizce hâllerinden oluşan, Kaliforniya’da tertip eden bir etkinlik. Etkinlik, alanlarında uzman kişilerin konuda bilgi sahibi olmak isteyen insanlara verdiği konferanslardan oluşuyor. Konferansların çoğu Türkçe altyazı desteğine sahip olduğu için uygulamayı kullanmak için İngilizce bilme koşulu yok.

TEDİNDİR
TEDİNDİR

Bilimi artırılmış gerçeklikle tecrübelemek için Hologo:

Geliştirici: Hologo Puanı: 4,2 yıldız Boyutu: 37 MB İndirme sayısı: 5.000+ Hologo bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında gelişmek isteyen kullanıcıların kesinlikle kaçırmaması gereken bir artırılmış gerçeklik uygulaması. Uygulama biyoloji, kimya, matematik veya fizik gibi birçok farklı dalda artırılmış gerçeklik teknolojisinin de yardımıyla oldukça sürükleyici ve sıra dışı bir “ders tecrübesi” sunuyor.

HologoİNDİR
HologoİNDİR

Öğrendiklerinizi unutmamak için Khan Academy:

Geliştirici: Khan Academy Puanı: 4,3 yıldız Boyutu: 32 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ Khan Academy, içerisinde birçok farklı alana dair ücretsiz dersler barındıran bir uygulama. Matematik, fen bilimleri, bilgisayar bilimi gibi alanlara ait dersler, Türkçe dilinde seslendirilmiş olarak izlenebiliyor. Sonrasında alınan derslerle ilgili alıştırmalar yaparak öğrenilen şeyleri pekiştirme talihi sunuluyor. Şayet boş vaktinizi yeni alanlarda gelişmek için kullanmak istiyorsanız kesinlikle tecrübeniz gereken bir uygulama.

Khan AcademyİNDİR
Khan AcademyİNDİR

Telefonu bıraktığınızda birilerinin gerçek isminize ağaç dikmesi için Forest: Stay focused

Geliştirici: Seekrtech Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 77 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ Forest, dikkati kolayca dağılabilen insanların edinmesi gereken bir mobil uygulama. Uygulama, kullanıcı tarafından belirlenen bir müddet boyunca bir ağacın büyümesini simüle ediyor. Şayet bu süreç içerisinde uygulamadan çıkılırsa ağaç can veriyor, kullanıcıların ormanında ölü bir ağaç olarak izi kalıyor.
Mobil aletlerin bir şeye odaklanmaya çalışırken ne kadar dikkat dağıtıcı olabileceği göz önünde bulundurulduğu vakit böyle bir uygulama çok yararlı görünüyor. Uygulamanın telefona gelen bildirimleri gizlemesi gibi özellikleri de konsantrasyonun bozulmasına mani olmak için birebir. Ehemmiyetli bir anımsatma: Uygulama Apple marketinde fiyatlı.
Ehemmiyetli not: Uygulamanın fiyatlı sürümünde, yetiştirdiğiniz ağaçların gerçek dünyada ekilmesini sağlayabiliyorsunuz. Uygulama sayesinde ekilen ağaç sayısı 700.000’i geçmiş vaziyette.
Forest: Stay focusedİNDİR
Forest: Stay focusedİNDİR

Hareketsiz kalmamak için Seven - 7 Minute Workout

Geliştirici: Perigee AB Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 47 MB İndirme sayısı: 5.000.000+ Böyle vakitlerde vücudumuzun sıhhatli kalabilmesi tamamiyle bizim yaptığımız aktivitelere bağlı. Her gün 7 dakikalık egzersiz programları sunan Seven tam olarak bu noktada devreye girerek günlük hareket ihtiyacınızı yerine getirmenize yardımcı oluyor.

Seven - 7 Minute Workout indir:


Seven - 7 Minute WorkoutİNDİR
Seven - Quick At Home WorkoutsİNDİR  Şayet sizlerin de bildiği, listede bulunanlara benzer öğretici, eğlenceli veya yeni şeylerin keşfedilmesine yardımcı olan uygulamalar varsa bunları açıklar bölümünden paylaşabilirsiniz.

ÖNE ÇIKANLAR

Salgın süresince devam eden bu süreç, aslında iyi zaman geçirmekiçin aktiviteler yapmak için bulunmaz bir fırsat. Sizler için hazırladığımız listede bulunan fiyatsız mobil uygulamalar sayesinde, karantinayı sosyal medyada harcamaktan kurtulabilirsiniz.
Boş zamanlarınızı, size yararı dokunacak bir şekilde değerlendirmek için illa ki de ananesel metotlara müracaat etmek zorunda değilsiniz. Yeni şeyler öğrenmek, vücudunuza iyi bakmak gibi eylemler de oldukça eğlenceli bir şekilde gerçekleştirilebilir. İşte bu konuda size yardımcı olabilecek veya genel manada kullanışlı 15 mobil uygulama...

Bayram tatili için 15 mobil uygulama teklifi:

Expeditions Google Arts & Culture Skyview Lite Measure SketchAR FxGuru WEBTOON Goodreads Medium Reddit TED Hologo Khan Academy Flora Seven

İstediğiniz yere dijital seyahat için Expeditions:

Geliştirici: Google Puanı: 3,9 yıldız Boyutu: 39 MB İndirme sayısı: 1.000.000+ Hanelerimizden çıkamazken belki de en çok özlediğimiz şeylerden biri yeni yerler görüp, keşfetmek. Expeditions tam olarak bu noktada oluşan ihtiyacı karşılayan bir uygulama. 800’den fazla seferle birlikte dünyanın istediğiniz bir yerine giderek dilerseniz normal şekilde, dilerseniz de sanal gerçeklik teknolojisiyle adeta bir tur gezisi yapıyormuşçasına dolaşmaya çıkabilirsiniz.
Gezileriniz sırasında o bölgede kılavuzluk yapan bir kullanıcıya katılarak bölgeye dair ehemmiyetli bilgileri interaktif bir şekilde edinebiliyorsunuz. Hem de dilerseniz çok iyi bildiğiniz bir bölge için kendiniz kılavuzluk yapma talihiniz da bulunuyor. Expeditions, yeni yerler görmek isteyen okurlarımızın kesinlikle tecrübesi gereken bir uygulama.

ExpeditionsİNDİR
ExpeditionsİNDİR

Sanat, kültür ve sanal gerçeklik turları için Google Arts & Culture:


Geliştirici: Google LLC Puanı: 4,1 yıldız Boyutu: 23 MB İndirme sayısı: 5.000.000 yıldız Google Arts & Culture da tıpkı Expeditions gibi birçok farklı lokasyonu mobil aletinize getiriyor. Birçok farklı bölgede bulunan sayısız müzeye kolay bir şekilde erişmenizi sağlıyor. Sanat tarihi açısından büyük ehemmiyete sahip resimler, antik tapınaklar ve farklı kültürler hakkında bilgi edinmek isteyen okurlarımız Google Arts & Culture uygulamasını tecrübe edebilirler.

Google Arts & CultureİNDİR
Google Arts & CultureİNDİR

Balkona çıkıp gök cisimlerini izlemek için SkyView Lite:

Geliştirici: Terminal Eleven Puanı: 4,4 yıldız Boyutu: 50 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ SkyView Lite, telefonunuzun kamerasını kullanarak semanda, görebildiğimiz ötesinde yer alan yıldızları ve takımyıldızlarını keşfetmenizi sağlıyor. Tek yapmanız gereken telefonunuzun kamerasını semana doğru çevirerek uygulamanın yönlendirmelerini izlemek. İsterseniz gök cisimlerinin geçmişteki veya gelecekteki konumlarını gözlemleyebilir, isterseniz de artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak gözlemlerinizi daha tatmin edici bir şekilde yapabilirsiniz.

SkyView® LiteİNDİR
SkyView® LiteİNDİR

Etrafınızdaki cisimlerin ölçülerini almak için Measure

Geliştirici: Google LLC Puanı: 3,7 yıldız Boyutu: 10 MB İndirme sayısı: 1.000.000+ Hanelere yeni bir mobilya alırken akla en çok gelen suallerden biri alınan mobilyanın hanede ne kadar yer kaplayacağıdır. Bunu anlamak için mezura ile ölçümler yapmak bazen çok uğraştırıcı bir hâle gelebiliyor. Measure isimli uygulama ise oldukça pratik bir çözüm sunuyor.
Uygulama içinde kameranızın gördüğü tüm objelerin boyutları gerçek zamanlı olarak ekrana yansıtılıyor. Sadece objeler değil, duvarların ölçülerini görmek için de Measure’ı kullanabiliyorsunuz.

MeasureİNDİR
MeasureİNDİR

İçinizdeki ressamı ortaya çıkarmak için SketchAR:


Geliştirici: SketchAR Inc Puanı: 4,0 yıldız Boyutu: 48 MB İndirme sayısı: 500.000+ Hangimiz çizim yaparken orijinal çizimin üstüne kağıt koyup çizgilerin üstünden geçme yolunu kullanmadık ki? SketchAR da bunun farkında olan biri tarafından geliştirilmiş. Zira uygulama tam olarak bu ihtiyacı ortadan kaldırıyor. 
SketchAR, kendi içerisinde bulunan veya kullanıcı tarafından sonradan tanımlanan objeleri artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak kamerada görmenizi sağlıyor. Böylelikle size düşen tek şey, eski usule uygun olarak çizgilerin üstünden kalemle geçmek.

SketchARİNDİR
SketchARİNDİR

Film sahnesi gibi duran videolar çekmek için FxGuru:


Geliştirici: Picadelic Puanı: 4,4 yıldız Boyutu: 65 MB İndirme sayısı: 10.000.000+  FX tabiri, filmlerde, dizilerde ve müziklerde kullanılan görsel veya ses efektlerine verilen genel bir isim. FxGuru uygulamasının kullanıcılara sunduğu da videolarına ilave edebilecekleri başarılı özel efektler. Gökten düşen bombalar, iniş yapan bir UFO ya da haber programı gibi birçok görsel efekt ücretsiz olarak sunuluyor. Dileyenler daha da geniş bir efekt kütüphanesine belirli bir ücret karşılığında erişebiliyorlar.

FxGuru: Movie FX DirectorİNDİR
FxGuru: Movie FX DirectorİNDİR

Çizgi romanların sonsuz dünyasında bulunmak için WEBTOON:

Geliştirici: NAVER WEBTOON CORP. Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 21 MB İndirme sayısı: 50.000.000+ WEBTOON kullanıcılara kendi yazdıkları hikâyeyi bir hayli değişik çizim türüyle fiyatsız olarak sunmasını sağlayan bir platform. Uygulamaya girerken bilim kurgu veya aksiyon gibi sevdiğiniz türleri, verilen örnekler arasında hoşunuza giden çizim türünü ve bildiğiniz ve sevdiğiniz bir seri varsa belirtmeniz isteniyor. Daha sonra yaptığınız seçimlere göre sevebileceğiniz hikâyeler öne çıkarılıyor.

WEBTOONİNDİR
WEBTOONİNDİR

Okuyacak yeni şeyler keşfetmek için Goodreads:

Geliştirici: Goodreads Puanı: 3,8 yıldız Boyutu: 28 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ Goodreads için kitapların IMDb’si diyebiliriz. Uygulama yeni kitaplar bulmanıza, bulduğunuz kitapların incelemelerine ve aldığı vasati puanları görmenize imkan tanıyor. Tıpkı IMDb gibi oldukça büyük bir data tabanı var. Uygulama içinde iki milyarı aşkın kitapla alakalı bilgi bulunuyor. İsteyen kullanıcılar okudukları kitaplarla alakalı incelemeler yazarak diğer kullanıcılara yardımcı olabiliyor.

GoodreadsİNDİR
GoodreadsİNDİR

Her ruh haline ve ihtiyaca uygun yazılar için Medium:


Geliştirici: A Medium Corporation
Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 8,4 MB İndirme sayısı: 5.000.000+ Medium’un kurucusu olan Evan Williams’ın diğer teşebbüsleri arasına Blogger ve Twitter var. Williams’ın Medium’u kurarken hayal ettiği şeylerden biri Twitter’ın karakter hududu olmayan bir hâlini yaratmaktı. O yüzden Medium için amatör veyahut profesyonel yazarların kendi blog yazılarını paylaşabildiği bir sosyal medya platformu diyebiliriz.
Platformda yayınlanan Türkçe yazı sayısı çok yüksek olmasa da alaka çekici bir hayli yazıya Türkçe olarak erişebiliyorsunuz. Başka bir deyişle yabancı dil bilmeyenlerin de yeni şeyler öğrenebileceği bir platform. Ancak tabii ki Medium’u en randımanlı şekilde kullanabilmek için İngilizceye hâkim olmak gerekiyor.

MediumİNDİR
MediumİNDİR

Sosyal medyanın Deep Web'ine erişmek için Reddit:

Geliştirici: reddit Inc. Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 31 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ Şayet önceden duymadıysanız veya hiç kullanmadıysanız Reddit ile tanıştığınız vakit hayatınız değişecek diyebiliriz. Özünde bir forum yatan ancak bu arada bir sosyal medya görevi de gören Reddit’in içinde alakalı olduğunuz rastgele bir şeyle alakalı bir konu bulmanız hemen hemen net. Oyunlar, filmler ve akla gelebilecek bir hayli şeyin, tüm kullanıcılar tarafından konuşulabildiği, kendine özel sayfaları var.

RedditİNDİR
RedditİNDİR

Esin verici konuşmalar için TED:

Geliştirici: TED Conferences LLC Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 16 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ TED, baş harfleri teknoloji, eğlence ve dizayn kelimelerinin İngilizce hâllerinden oluşan, Kaliforniya’da tertip eden bir etkinlik. Etkinlik, alanlarında uzman kişilerin konuda bilgi sahibi olmak isteyen insanlara verdiği konferanslardan oluşuyor. Konferansların çoğu Türkçe altyazı desteğine sahip olduğu için uygulamayı kullanmak için İngilizce bilme koşulu yok.

TEDİNDİR
TEDİNDİR

Bilimi artırılmış gerçeklikle tecrübelemek için Hologo:

Geliştirici: Hologo Puanı: 4,2 yıldız Boyutu: 37 MB İndirme sayısı: 5.000+ Hologo bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında gelişmek isteyen kullanıcıların netlikle kaçırmaması şart olan bir artırılmış gerçeklik uygulaması. Uygulama biyoloji, kimya, matematik veya fizik gibi bir hayli değişik dalda artırılmış gerçeklik teknolojisinin de yardımıyla oldukça sürükleyici ve sıra dışı bir “ders tecrübesi” sunuyor.

HologoİNDİR
HologoİNDİR

Öğrendiklerinizi unutmamak için Khan Academy:

Geliştirici: Khan Academy Puanı: 4,3 yıldız Boyutu: 32 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ Khan Academy, içerisinde bir hayli değişik alana konusunda fiyatsız dersler barındıran bir uygulama. Matematik, fen bilimleri, bilgisayar bilimi gibi alanlara ait dersler, Türkçe dilinde seslendirilmiş olarak izlenebiliyor. Sonrasında alınan derslerle alakalı alıştırmalar yaparak öğrenilen şeyleri pekiştirme bahtı sunuluyor. Şayet boş zamanınızı yeni alanlarda gelişmek için kullanmak istiyorsanız netlikle tecrübeniz şart olan bir uygulama.

Khan AcademyİNDİR
Khan AcademyİNDİR

Telefonu bıraktığınızda birilerinin gerçek isminize ağaç dikmesi için Forest: Stay focused

Geliştirici: Seekrtech Puanı: 4,6 yıldız Boyutu: 77 MB İndirme sayısı: 10.000.000+ Forest, dikkati kolayca dağılabilen insanların edinmesi şart olan bir mobil uygulama. Uygulama, kullanıcı tarafından belirlenen bir müddet süresince bir ağacın büyümesini simüle ediyor. Şayet bu süreç içerisinde uygulamadan çıkılırsa ağaç can veriyor, kullanıcıların ormanında ölü bir ağaç olarak izi kalıyor.
Mobil aletlerin bir şeye odaklanmaya çalışırken ne kadar dikkat dağıtıcı olabileceği göz önünde bulundurulduğu zaman böyle bir uygulama çok yararlı görünüyor. Uygulamanın telefona gelen bildirimleri gizlemesi gibi özellikleri de konsantrasyonun bozulmasına engel olmak için birebir. Ehemmiyetli bir anımsatma: Uygulama Apple marketinde ücretli.
Ehemmiyetli not: Uygulamanın ücretli sürümünde, yetiştirdiğiniz ağaçların gerçek dünyada ekilmesini sağlayabiliyorsunuz. Uygulama sayesinde ekilen ağaç sayısı 700.000’i geçmiş vaziyette.
Forest: Stay focusedİNDİR
Forest: Stay focusedİNDİR

Hareketsiz kalmamak için Seven - 7 Minute Workout

Geliştirici: Perigee AB Puanı: 4,5 yıldız Boyutu: 47 MB İndirme sayısı: 5.000.000+ Böyle zamanlarda vücudumuzun sıhhatli kalabilmesi tamamen bizim yaptığımız aktivitelere bağlı. Her gün 7 dakikalık egzersiz programları sunan Seven tam olarak bu noktada devreye girerek günlük hareket ihtiyacınızı yerine getirmenize yardımcı oluyor.

Seven - 7 Minute Workout indir:


Seven - 7 Minute WorkoutİNDİR
Seven - Quick At Home WorkoutsİNDİR  Şayet sizlerin de bildiği, listede bulunanlara benzer öğretici, eğlenceli veya yeni şeylerin keşfedilmesine yardımcı olan uygulamalar varsa bunları açıklar bölümünden paylaşabilirsiniz.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git