Epic Games, Merkezini Taşımak İçin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de Bir ALIŞVERİŞ MERKEZİ Satın Aldı

Epic Games, Merkezini Taşımak İçin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de Bir ALIŞVERİŞ MERKEZİ Satın Aldı


Bilhassa dijital oyun mağazasında yaptığı fiyatsız oyun kampanyalarıyla dikkatleri üstüne çekmeyi muvaffak olan Epic Games, yeniden dikkatleri çekecek bir hamle yaptı. Ancak şirket, bu sefer verdiğiyle değil aldığıyla dikkat çekti.
Oyun dünyasının son senelerde dikkatleri çekmeyi muvaffak olan şirketi, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de bir alışveriş mağazasını satın aldı. Epic Games, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin North Carolina eyaletinin Cary şehrinde bulunan Cary Towne Center isimli 91 bin metre karelik alışveriş mağazasını satın aldı.

Epic Games, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de alışveriş merkezi satın aldı

Şirketin satın aldığı bu devasa alan, Epic Games'in yeni ana merkezi olarak kullanılacak. Epic Games'in yeni hanesi olacak olan bu arsa, yıkılıp yine yapılacak. İnşası 3 sene sürecek olan bu ana yerleşke, 2024 yılında Epic Games çalışanlarına kapılarını açacak.
91 bin metre karelik bu arazi, satın alma işlemlerinin bitirmesiyle beraber tamamiyle Epic Games'in olacak. Ancak şirket, arazinin kimi bölümlerinin bölgedeki toplulukların kullanımına sunulabileceğini dile getirdi.
Epic Games, 1991 yılında Maryland eyaletinin Potomac şehrinde heyetmişti. Şirket, kuruluşundan 8 yıl sonra, 1999'da, hali hazırda faaliyet gösterdiği Cary şehrine taşınmıştı. Ana merkezini taşıyacağı yeni araziyi de yine Cary şehrinden aldı.

Epic Games'in ana merkezi AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de de bulunsa da dünyanın değişik ülkelerinde 50 bürosu bulunuyor. Bu bürolardan bazıları, şirketin amiral gemisi olan Fortnite'ı geliştirirken bazıları Unreal Engine oyun motorunu geliştiriyor. Ayrı olarak oyun mağazası Epic Games Store da yine bu bürolardan yönetiliyor.

ÖNE ÇIKANLAR

Bilhassa dijital oyun mağazasında yaptığı fiyatsız oyun kampanyalarıyla dikkatleri üstüne çekmeyi muvaffak olan Epic Games, yine dikkatleri çekecek bir hamle yaptı. Ancak şirket, bu sefer verdiğiyle değil aldığıyla dikkat çekti.
Oyun dünyasının son yıllarda dikkatleri çekmeyi muvaffak olan şirketi, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de bir alışveriş mağazasını satın aldı. Epic Games, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nin North Carolina eyaletinin Cary şehrinde bulunan Cary Towne Center isimli 91 bin metre karelik alışveriş mağazasını satın aldı.

Epic Games, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de alışveriş merkezi satın aldı

Şirketin satın aldığı bu devasa alan, Epic Games'in yeni ana merkezi olarak kullanılacak. Epic Games'in yeni hanesi olacak olan bu arsa, yıkılıp yeniden yapılacak. İnşası 3 yıl sürecek olan bu ana kampüs, 2024 yılında Epic Games çalışanlarına kapılarını açacak.
91 bin metre karelik bu arazi, satın alma işlemlerinin bitirmesiyle birlikte tamamen Epic Games'in olacak. Ancak şirket, arazinin bazı bölümlerinin bölgedeki toplulukların kullanımına sunulabileceğini dile getirdi.
Epic Games, 1991 yılında Maryland eyaletinin Potomac şehrinde heyetmişti. Şirket, kuruluşundan 8 yıl sonra, 1999'da, halen faaliyet gösterdiği Cary şehrine taşınmıştı. Ana merkezini taşıyacağı yeni araziyi de yine Cary şehrinden aldı.

Epic Games'in ana merkezi AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'de de bulunsa da dünyanın farklı ülkelerinde 50 bürosu bulunuyor. Bu bürolardan bazıları, şirketin amiral gemisi olan Fortnite'ı geliştirirken bazıları Unreal Engine oyun motorunu geliştiriyor. Ayrı olarak oyun mağazası Epic Games Store da yine bu bürolardan yönetiliyor.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git