Çinli İlaç Şirketi Sinopharm, Koronavirüs Aşısının Yüzde 79,3 Tesirli Olduğunu İzah etti

Çinli İlaç Şirketi Sinopharm, Koronavirüs Aşısının Yüzde 79,3 Tesirli Olduğunu İzah etti


Koronavirüs aşısı konusunda olarak çalışmalarını sürdüren Çinli şirketlerden biri olan Sinopharm, geliştirmiş olduğu aşılardan birinin COVID-19’a karşı yüzde 79,3 tesirli olduğunu izah etti. Sinopharm'ın Pekin Biyolojik Ürünler Enstitüsü biriminin web sitesinde yer alan izaha göre mevzubahis aşı, üçüncü ve son mertebe testlerinden sonra onaya hazırlanacak.
Sinopharm, geliştirmiş olduğu aşının en azından test2 aşamasında yüzde 79,3 tesirli olduğunu izah etse da daha nakliye ve gizleme şartları gibi ayrıntılar ve ile ilgili bir izahta bulunulmadı. Bu yüzden aşının onay alıp almayacağı ile ilgili bir tahmin bulunmuyor.

Sinopharm'ın Wuhan'daki birimi de COVID-19 aşısı geliştirdiğini izah etmişti


Önceden Sinopharm'ın Wuhan Biyolojik Ürünler Enstitüsü birimi de bir COVID-19 aşısı geliştirdiğini izah etmişti ancak bu aşının etkinliğine değin bir bilgi paylaşılmamıştı. Çin’de Sinopharm dışında dört biyoteknoloji ve ilaç şirketi daha COVID-19 aşı geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.

ÖNE ÇIKANLAR

Koronavirüs aşısı ile alakalı olarak çalışmalarını sürdüren Çinli şirketlerden biri olan Sinopharm, geliştirmiş olduğu aşılardan birinin COVID-19’a karşı yüzde 79,3 tesirli olduğunu izah etti. Sinopharm'ın Pekin Biyolojik Ürünler Enstitüsü biriminin web sitesinde yer alan izaha göre söz konusu aşı, üçüncü ve son aşama testlerinden sonra onaya hazırlanacak.
Sinopharm, geliştirmiş olduğu aşının en azından test aşamasında yüzde 79,3 tesirli olduğunu izah etse da henüz nakliye ve gizleme şartları gibi ayrıntılar ve hakkında bir izahta bulunulmadı. Bu yüzden aşının onay alıp almayacağı konusunda bir tahmin bulunmuyor.

Sinopharm'ın Wuhan'daki birimi de COVID-19 aşısı geliştirdiğini izah etmişti


Önceden Sinopharm'ın Wuhan Biyolojik Ürünler Enstitüsü birimi de bir COVID-19 aşısı geliştirdiğini izah etmişti ancak bu aşının etkinliğine dair bir bilgi paylaşılmamıştı. Çin’de Sinopharm dışında dört biyoteknoloji ve ilaç şirketi daha COVID-19 aşı geliştirme çalışmalarını sürdürüyor.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git