Bursa Sıhhat Müdürü, Yine Koronavirüs Aşısı Yaptırdı (İlki Plasebo Çıktı)

Bursa Sıhhat Müdürü, Yine Koronavirüs Aşısı Yaptırdı (İlki Plasebo Çıktı)


Çin'den gelen CoronaVac aşılarının uygulanmasına başlandı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca'nın ilk aşıyı yaptırmasının hemen peşinden, bilhassa pandemi ile ön cephede mücadele eden sıhhat çalışanlarının aşılanmasına başlandı.
Bursa Şehir Sıhhat Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, aşı çalışmalarında gönüllü olarak aşı olan isimler arasında bulunuyordu. Yavuzyılmaz'ın gönüllü olarak yaptırdığı aşının plasebo başka bir deyişle yalancı aşı çıkması üzerine Sağlık Müdürü yine aşı oldu.

Aşılamalar başladı


Yurttaşlara sıraları geldiğinde aşı olmalarını tavsiye eden Bursa Şehir Sağlık Müdürü, izahlarında “Bugün aşılamalara başladık. Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, sabah ilk aşıyı oldu. Ondan sonra diğer sağlık çalışanlarımızın da aşılanma çalışmaları başladı. Kazalarımızda de sabah bakımından aşı çalışmaları başladı. Ben Faz 3 çalışmalarında gönüllü olarak aşı yaptırmıştım, o yüzden sabah aşı olmadım. Zira aşı mı yapıldı, plasebo mu yapıldı belli değildi. Sabah 09.30-10.00 gibi çalışma grubundan gelen iletide, 'plasebo grubundan aşılandığım dolayısıyla normal aşımı yapmam gerektiği' belirtildi. Ben de vakit kaybetmeden aşımı oldum. Bütün yurttaşlarımıza, sırası geldiğinde kesinlikle aşı olmalarını öneriyoruz. Aşının gelişi peyderpey olacak." diye konuştu.

Sağlık personeli aşılanacak


Yavuzyılmaz ayrı olarak sağlık hizmeti veren personelin de aşılanmasına başlandığını izah etti. Bütün personelin aşı olacağını vurgulayan Dr. Yavuzyılmaz, "Sabahtan bu yana üç binin üzerinde sıhhat personeli aşılandı. Çalışmalar hafta sonu da dahil olmak üzere gece 23.00’e kadar devam edecek. Biz, aşı olmayı, pandeminin bitmesi için üzerimize düşen bir mesuliyet olarak görüyoruz. Takriben bir senedir sıhhat personeli, insanüstü bir gayret sarf ediyor. Pandemi yalnızca sıhhat çalışanlarının gayretiyle bitmez. Yurttaşlar da bize destek olmalı. Sırası gelen yurttaşın gidip, aşısını olmasını istiyoruz.” diye konuştu.

ÖNE ÇIKANLAR

Çin'den gelen CoronaVac aşılarının uygulanmasına başlandı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca'nın ilk aşıyı yaptırmasının hemen peşinden, bilhassa pandemi ile ön cephede mücadele eden sıhhat çalışanlarının aşılanmasına başlandı.
Bursa Şehir Sıhhat Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, aşı çalışmalarında gönüllü olarak aşı olan isimler arasında bulunuyordu. Yavuzyılmaz'ın gönüllü olarak yaptırdığı aşının plasebo başka bir deyişle yalancı aşı çıkması üzerine Sıhhat Müdürü yine aşı oldu.

Aşılamalar başladı


Yurttaşlara sıraları geldiğinde aşı olmalarını tavsiye eden Bursa Şehir Sıhhat Müdürü, izahlarında “Bugün aşılamalara başladık. Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, sabah ilk aşıyı oldu. Ondan sonra diğer sıhhat çalışanlarımızın da aşılanma çalışmaları başladı. Kazalarımızda de sabah itibariyle aşı çalışmaları başladı. Ben Faz 3 çalışmalarında gönüllü olarak aşı yaptırmıştım, o yüzden sabah aşı olmadım. Zira aşı mı yapıldı, plasebo mu yapıldı belli değildi. Sabah 09.30-10.00 gibi çalışma grubundan gelen iletide, 'plasebo grubundan aşılandığım dolayısıyla normal aşımı yapmam gerektiği' belirtildi. Ben de zaman kaybetmeden aşımı oldum. Bütün yurttaşlarımıza, sırası geldiğinde mutlaka aşı olmalarını öneriyoruz. Aşının gelişi peyderpey olacak." dedi.

Sağlık personeli aşılanacak


Yavuzyılmaz ayrıca sağlık hizmeti veren personelin de aşılanmasına başlandığını izah etti. Bütün personelin aşı olacağını vurgulayan Dr. Yavuzyılmaz, "Sabahtan bu yana üç binin üzerinde sağlık personeli aşılandı. Çalışmalar hafta sonu da dahil olmak üzere gece 23.00’e kadar devam edecek. Biz, aşı olmayı, pandeminin bitmesi için üzerimize düşen bir sorumluluk olarak görüyoruz. Takriben bir senedir sağlık personeli, insanüstü bir çaba sarf ediyor. Pandemi sadece sağlık çalışanlarının çabasıyla bitmez. Yurttaşlar da bize destek olmalı. Sırası gelen yurttaşın gidip, aşısını olmasını istiyoruz.” dedi.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git