Bethesda, Lucasfilm Games İş Birliğiyle Geliştirilen Yeni Indiana Jones Oyununu Duyurdu

Bethesda, Lucasfilm Games İş Birliğiyle Geliştirilen Yeni Indiana Jones Oyununu Duyurdu


George Lucas tarafından yaratılan ve öncelikle 1981 seneninde Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark filmiyle karşımıza çıkan Indiana Jones karakteri, popüler kültürün en bilinen figürlerinden bir tanesi oldu.
Harrison Ford ile akıllara kazınan karakter, TV dizisi uyarlamalarında da Corey Carrier, Sean Patrick Flanery ve George Hall tarafından canlandırılmıştı. Tabii böyle popüler bir isim, oyun natürel olarak oyun dünyasında da kendisine yer bulmuştu. Jones, uzun bir aradan sonra tekrardan oyun dünyasına dönüyor.

Yeni bir Indiana Jones oyunu geliyor


Bethesda Softworks ve Wolfenstein'ın geliştiricisi MachineGames, yeni bir Indiana Jones oyununun ilanını gerçekleştirdi. 30 saniyelik bir videoyla ilanlan oyun ile ilgili çok fazla bilgi paylaşılmadı. Bethesda Softwork, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda bu ifadelere yer verdi:
"MachineGames stüdyomuz, özgün hikâyesiyle, Todd Howard'ın gözetiminde ve Lucasfilm Games iş birliğiyle yeni bir Indiana Jones oyunu geliştiriyor. Daha fazlasını izahımız için biraz daha vakit geçmesi gerekiyor ancak bugünün haberini paylaştığımız için çok heyecanlıyız."

Lucasfilm Games de yaptığı izahta oyunun, tanınmış serüvencinin kariyerinin doruğundaki bir hikâyeyi anlatacağını ifade etti. Indiana Jones, uzun yıllardır oyun dünyasında suskun bir bekleyiş içerisindeydi. PlayStation 4 ve Xbox One nesline hiçbir Indiana Jones oyunu gelmezken PC tarafına da son olarak 2009 seneninde Lego Indiana Jones oyunu gelmişti. Şu an için ilanlan bu yeni oyunun ne zaman çıkacağı da duyurulmadı.

ÖNE ÇIKANLAR

George Lucas tarafından yaratılan ve ilk olarak 1981 seneninde Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark filmiyle karşımıza çıkan Indiana Jones karakteri, popüler kültürün en bilinen figürlerinden bir tanesi oldu.
Harrison Ford ile akıllara kazınan karakter, TV dizisi uyarlamalarında da Corey Carrier, Sean Patrick Flanery ve George Hall tarafından canlandırılmıştı. Tabii böyle popüler bir isim, oyun doğal olarak oyun dünyasında da kendisine yer bulmuştu. Jones, uzun bir aradan sonra tekrardan oyun dünyasına dönüyor.

Yeni bir Indiana Jones oyunu geliyor


Bethesda Softworks ve Wolfenstein'ın geliştiricisi MachineGames, yeni bir Indiana Jones oyununun ilanını gerçekleştirdi. 30 saniyelik bir videoyla ilanlan oyun hakkında çok fazla bilgi paylaşılmadı. Bethesda Softwork, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda bu ifadelere yer verdi:
"MachineGames stüdyomuz, orijinal hikâyesiyle, Todd Howard'ın gözetiminde ve Lucasfilm Games iş birliğiyle yeni bir Indiana Jones oyunu geliştiriyor. Daha fazlasını izahımız için biraz daha vakit geçmesi gerekiyor ancak bugünün haberini paylaştığımız için çok heyecanlıyız."

Lucasfilm Games de yaptığı izahta oyunun, tanınmış kişi serüvencinin kariyerinin doruğundaki bir hikâyeyi anlatacağını ifade etti. Indiana Jones, uzun yıllardır oyun dünyasında suskun bir bekleyiş içerisindeydi. PlayStation 4 ve Xbox One nesline hiçbir Indiana Jones oyunu gelmezken PC tarafına da son olarak 2009 seneninde Lego Indiana Jones oyunu gelmişti. Şu an için ilanlan bu yeni oyunun ne vakit çıkacağı da duyurulmadı.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git