ASUS, Dünyanın İlk Wi-Fi 6E Destekli Yönlendiricisi ROG Rapture GT-AXE11000'i Duyurdu

ASUS, Dünyanın İlk Wi-Fi 6E Destekli Yönlendiricisi ROG Rapture GT-AXE11000'i Duyurdu


Tayvan merkezli teknoloji devi ASUS, CES 2021'e bomba gibi bir giriş yaptı. Etkinlik dahilinde dünyanın ilk "Wi-Fi 6E" destekli yönlendiricisini duyuran şirket, oyuncular için benzersiz bir tecrübe sunmuş olacak gibi görünüyor. ASUS'un yeni yönlendiricisi, "ROG Rapture GT-AXE11000 Wi-Fi Gaming Router" olarak isimlendiriliyor.
ASUS'un yeni yönlendiricisi, 11 bin Mbps'ye kadar destek sunuyor. 2,4 GHz'de 1.148 Mbps'ye kadar erişebilen yönlendirici, 5 GHz ve 6 GHz bandında ise 4.804 MHz'de çalışabiliyor. Yalnızca bu etkileyici değerlerle kanaat etmeyen ASUS mühendisleri, 2 Gbps hız için 2x1 Gbps WAN kümelenmesi olanağı sunuyor. ASUS'un ananesel hale getirdiği örümcek tasarımına sahip yönlendirici, 1GB DDR3 RAM ve 256MB NAND depolama alanıyla da oldukça iyi bir genel performans sunuyor.

ASUS'un yeni yönlendiricisi işte böyle görünüyor

Dünyanın ilk Wi-Fi 6E yönlendiricisi, aynı ortamda ansızın çok bilgisayar bulunması vaziyetinde da üzerine düşeni kolayca yerine getirebiliyor. Ansızın çok LAN kablosunun bağlanmasına olanak tanıyan alet, bağlı olan her bilgisayara olası olan en iyi internet irtibatını sunuyor. Elbette bu yönlendirici, sahip olduğu 8 adet antenle de Wi-Fi ile ilgili beklenenden fazlasını verebilecek gibi görünüyor.

ASUS tarafından yapılan izahlara göre ROG Rapture GT-AXE11000 Wi-Fi Gaming Router, ocak ayının ilerleyen günlerinde piyasaya sürülecek. Şirket, bu ürünün ücretinin 550 dolar (takriben 4.100 TL + vergiler) olacağını dile getiriyor. Yönlendiricinin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor.

ÖNE ÇIKANLAR

Tayvan merkezli teknoloji devi ASUS, CES 2021'e bomba gibi bir giriş yaptı. Etkinlik kapsamında dünyanın ilk "Wi-Fi 6E" destekli yönlendiricisini duyuran şirket, oyuncular için benzersiz bir deneyim sunmuş olacak gibi görünüyor. ASUS'un yeni yönlendiricisi, "ROG Rapture GT-AXE11000 Wi-Fi Gaming Router" olarak isimlendiriliyor.
ASUS'un yeni yönlendiricisi, 11 bin Mbps'ye kadar destek sunuyor. 2,4 GHz'de 1.148 Mbps'ye kadar erişebilen yönlendirici, 5 GHz ve 6 GHz bandında ise 4.804 MHz'de çalışabiliyor. Yalnızca bu etkileyici değerlerle kanaat etmeyen ASUS mühendisleri, 2 Gbps hız için 2x1 Gbps WAN kümelenmesi imkanı sunuyor. ASUS'un ananesel hale getirdiği örümcek tasarımına sahip yönlendirici, 1GB DDR3 RAM ve 256MB NAND depolama alanıyla da oldukça iyi bir genel performans sunuyor.

ASUS'un yeni yönlendiricisi işte böyle görünüyor

Dünyanın ilk Wi-Fi 6E yönlendiricisi, aynı ortamda birden çok bilgisayar bulunması vaziyetinde da üzerine düşeni rahatlıkla yerine getirebiliyor. Birden çok LAN kablosunun bağlanmasına imkan tanıyan cihaz, bağlı olan her bilgisayara mümkün olan en iyi internet irtibatını sunuyor. Elbette bu yönlendirici, sahip olduğu 8 adet antenle de Wi-Fi konusunda beklenenden fazlasını verebilecek gibi görünüyor.

ASUS tarafından yapılan izahlara göre ROG Rapture GT-AXE11000 Wi-Fi Gaming Router, ocak ayının ilerleyen günlerinde piyasaya sürülecek. Şirket, bu ürünün ücretinin 550 dolar (yaklaşık 4.100 TL + vergiler) olacağını dile getiriyor. Yönlendiricinin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği şu an için bilinmiyor.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git