AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Kurultay Azası, Seçim Kampanyası Bağışlarını Steam'de Yedi

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Kurultay Azası, Seçim Kampanyası Bağışlarını Steam'de Yedi


AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ kurultay azası Duncan Hunter, 2016 seneninde  seçim bağışlarından 1300 doları Steam'de harcamakla suçlanmıştı. Hunter ise ilk harcamanın yanlışlıkla erkek çocuğu tarafından yapıldığını, sonrasında harcamayı iptal etmeye çalışırken kazara harcama yaptığını söylemişti.
Gerçekler ise çok daha değişik imiş. Görünüşe göre 1300 dolar yalnızca buzdağının görünen bölümü. Hunter'ın tüm tekzip etmelerine karşın iki sene sonra, Hunter ve eşinin seçim kampanyasından ele geçirilen 250 bin doları kendi giderleri için harcadı ve düzmece faturalarla gizledi. 

Bakkal harcamasından İtalya tatiline

Task & Purpose isimli askeri yayında yer alan bilgilere göre günlük bakkal harcamalarından ailece yapılan 14 bin dolarlık İtalya tatillerine kadar hemen her şeyi seçmenlerin seçim kampanyası için bağışladığı paralarla karşıladı.
Ayrı olarak Hunter'ın Steam'de harcadığı rakamın da düşünülenden fazla olduğu ortaya çıktı. Hunter'ın platformda harcadığı para tam olarak 1528 dolar 68 sent olarak izah etti. Bu da oldukça çok oyun ve oyun içi muhtevası mananına geliyor.

O dönemde kurultay azasının kampanya yöneticisi olan eşi Margaret Hunter, Haziran 2019'da suçlu bulunmuş ve 3 sene himaye ile 8 ay hane mapusu cezasına çarptırılmıştı. Hunter ise Ekim 2020'de 11 ay mapus cezasına çarptırılmış ancak cezası pandemi hasebiyle ertelenmişti.

Trump Hunter'a bağışlama çıkardı


Diğer taraftan Hunter rastgele bir şekilde hapishanede yatmayacak. NPR'in haberine göre Hunter, yakın vakitte Beyaz Saray'a veda edecek olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump tarafından bağışladı. Adalet Bakanlığı web sitesine göre bu karar, pek çok kongre azasının talebiyle alındı.
Hunter'ın affı, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı tarafından 22 Aralık'ta gerçekleştirilen 15 affın biriydi. Diğer aflar arasında 17 Iraklı sivili öldüren dört daha önceki Blackwater paralı askeri, Trump'ın seçim kampanyası ile Rusya irtibatı araştırmasında FBI incelemesinde yalan söyleyen bir polis memuru gibi kişiler bulunuyordu.

ÖNE ÇIKANLAR

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ kongre azası Duncan Hunter, 2016 yılında  seçim bağışlarından 1300 doları Steam'de harcamakla suçlanmıştı. Hunter ise ilk harcamanın kazara erkek çocuğu tarafından yapıldığını, sonrasında harcamayı iptal etmeye çalışırken kazara harcama yaptığını söylemişti.
Gerçekler ise çok daha farklı imiş. Görünüşe göre 1300 dolar sadece buzdağının görünen bölümü. Hunter'ın tüm tekzip etmelerine rağmen iki yıl sonra, Hunter ve eşinin seçim kampanyasından ele geçirilen 250 bin doları kendi giderleri için harcadı ve sahte faturalarla gizledi. 

Bakkal harcamasından İtalya tatiline

Task & Purpose isimli askeri yayında yer alan bilgilere göre günlük bakkal harcamalarından ailecek yapılan 14 bin dolarlık İtalya tatillerine kadar hemen her şeyi seçmenlerin seçim kampanyası için bağışladığı paralarla karşıladı.
Ayrı olarak Hunter'ın Steam'de harcadığı rakamın da düşünülenden fazla olduğu ortaya çıktı. Hunter'ın platformda harcadığı para tam olarak 1528 dolar 68 sent olarak izah etti. Bu da oldukça çok oyun ve oyun içi muhtevası mananına geliyor.

O dönemde kongre azasının kampanya yöneticisi olan eşi Margaret Hunter, Haziran 2019'da suçlu bulunmuş ve 3 yıl gözetim ile 8 ay ev hapsi cezasına çarptırılmıştı. Hunter ise Ekim 2020'de 11 ay hapis cezasına çarptırılmış ancak cezası pandemi nedeniyle ertelenmişti.

Trump Hunter'a af çıkardı


Diğer taraftan Hunter herhangi bir şekilde hapishanede yatmayacak. NPR'in haberine göre Hunter, yakın vakitte Beyaz Saray'a veda edecek olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump tarafından bağışladı. Adalet Bakanlığı web sitesine göre bu karar, pek çok kongre azasının talebiyle alındı.
Hunter'ın affı, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı tarafından 22 Aralık'ta gerçekleştirilen 15 affın biriydi. Diğer aflar arasında 17 Iraklı sivili öldüren dört eski Blackwater paralı askeri, Trump'ın seçim kampanyası ile Rusya irtibatı araştırmasında FBI incelemesinde yalan söyleyen bir polis memuru gibi kişiler bulunuyordu.


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git