1998 Seneninde Geliştirilmeye Başlayan PS1 Oyunu, 23 Sene Sonra Bitirdi [İsteyenler İndirebilir]

1998 Seneninde Geliştirilmeye Başlayan PS1 Oyunu, 23 Sene Sonra Bitirdi [İsteyenler İndirebilir]


Japonya'da çalışmalarını sürdüren bir oyun geliştirme ekibi, 1998 seneninde PlayStation 1 için yeni bir oyun çalışması başlatmıştı. 8 ay süresince yoğun bir şekilde devam eden çalışmalar, bir müddet sonra bilinmeyen bir nedenden dolayı yarıda kalmıştı. "Magic Castle" isimli bu oyun, tam 23 sene sonra bitirerek konsol sahiplerinin beğenisine sunuldu.
O senelerde geliştirici ekibin bir parçası olan "PIROWO", bir müddet önce Magic Castle'ın kaynak kodlarına ulaşmayı muvaffak oldu. Bu kodlar üzerinde çalışarak oyunu bitirmeyi muvaffak olan geliştirici, Magic Castle'a günümüz teknolojilerinden de dokunuşlar ilave etti. Böylelikle oyun hem retro bir görünüme sahip olurken hem de özelleştirilebilir bir arayüz ile yeni nesil müziklere sahip olmuş oldu.

İşte 1998 seneninde geliştirilen o oyundan bir görüntü

Yukarıdaki ekran görüntüsü, 1990'lı senelerde popüler olan medya formatı VHS'den alıntı. Başka bir deyişle görüntünün bu kadar kalitesiz olmasının nedeni tam olarak bu. Ayrı olarak oyunun genel grafiğine de çok dokunulmadı. Başka bir deyişle dileyen oyuncular, 2021 seneninde bu grafiklere sahip bir oyunun neler sunabileceğini tecrübeleyebilirler.

Magic Castle, inanması güç olsa da bir RPG oyunu. Tuzak ve canavarlarla dolu olan bir platforma düştüğünüz oyunda yapmanız şart olan tek şey, hayatta kalmaya çalışmak. Karşısınıza çıkan düşman unsurlarını alt ederek karakterinizi geliştiriyor ve tüm süreci bitirmeye çalışıyorsunuz. Şayet sizler de sahip olduğunuz daha önceki PlayStation modellerinde bu oyunu oynamak isterseniz, burada bulunan irtibatı kullanabilirsiniz.

İşte oyun için hazırlanmış bir video


ÖNE ÇIKANLAR

Japonya'da çalışmalarını sürdüren bir oyun geliştirme ekibi, 1998 yılında PlayStation 1 için yeni bir oyun çalışması başlatmıştı. 8 ay boyunca yoğun bir şekilde devam eden çalışmalar, bir süre sonra bilinmeyen bir nedenden ötürü yarıda kalmıştı. "Magic Castle" isimli bu oyun, tam 23 yıl sonra bitirerek konsol sahiplerinin beğenisine sunuldu.
O yıllarda geliştirici ekibin bir parçası olan "PIROWO", bir süre önce Magic Castle'ın kaynak kodlarına ulaşmayı muvaffak oldu. Bu kodlar üzerinde çalışarak oyunu bitirmeyi muvaffak olan geliştirici, Magic Castle'a günümüz teknolojilerinden de dokunuşlar ilave etti. Böylelikle oyun hem retro bir görünüme sahip olurken hem de özelleştirilebilir bir arayüz ile yeni nesil müziklere sahip olmuş oldu.

İşte 1998 yılında geliştirilen o oyundan bir görüntü

Yukarıdaki ekran görüntüsü, 1990'lı yıllarda popüler olan medya formatı VHS'den alıntı. Başka bir deyişle görüntünün bu kadar kalitesiz olmasının nedeni tam olarak bu. Ayrı olarak oyunun genel grafiğine de çok dokunulmadı. Başka bir deyişle dileyen oyuncular, 2021 yılında bu grafiklere sahip bir oyunun neler sunabileceğini tecrübeleyebilirler.

Magic Castle, inanması güç olsa da bir RPG oyunu. Tuzak ve canavarlarla dolu olan bir platforma düştüğünüz oyunda yapmanız gereken tek şey, hayatta kalmaya çalışmak. Karşısınıza çıkan düşman unsurlarını alt ederek karakterinizi geliştiriyor ve tüm süreci bitirmeye çalışıyorsunuz. Şayet sizler de sahip olduğunuz eski PlayStation modellerinde bu oyunu oynamak isterseniz, burada bulunan irtibatı kullanabilirsiniz.

İşte oyun için hazırlanmış bir video


Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş
Rastgele Konuya Git